Východniarske derby ovládol Poprad

HK Poprad – HC Košice 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Prvú príležitosť zápasu priniesla piata minúta, keď po Lichancovej strele dorážal Rinat Ibragimov do odkrytej bránky, ale trafil hokejku brániaceho hráča súpera. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo do minúty, keď následný brejk využil po Sujovej prihrávke Jiří Bicek – 0:1. Po tomto góle boli aktívnejší Košičania, ale nedokázali si vypracovať vyloženú šancu. Poprad ožil tri minúty pred koncom tretiny. Začalo sa hrať v pásme Oceliarov a tlak nakoniec pretavil do gólu v 18. minúte Marek Zagrapan, ktorý dorazil z bezprostrednej blízkosti Lichancovu strelu – 1:1. Už o minútu Poprad šiel do vedenia, keď najprv Bjalončík vypichol Spilarovi puk v obrannom pásme Košíc a z následného tlaku dokázal sám skórovať, keď tečoval Hvilovu strelu – 2:1. Bol to jeho premiérový gól v najvyššej súťaži.

V druhej tretine sme nevideli veľa vzruchu až do vyrovnávajúceho gólu Košíc v 28. minúte, keď Boltunov prienik využil dorážkou jeho nepodarenej strely Ladislav Nagy – 2:2. O päť minút mohol strhnúť vedenie na stranu domácich Lukáš Hvila, ale nedokázal doraziť puk do prázdnej bránky Košíc. Gól nepadol ani o tri minúty neskôr, keď peknú Paločkovu prihrávku na kruhy nedokázal premeniť Aleš Ježek. Poprad sa dostal do vedenia v 37. minúte, keď sa krásne presadil proti reprezentačnému obrancovi Eduardovi Šedivému kapitán Arne Kroták a naservíroval gólovú prihrávku na hokejku Patrika Svitanu – 3:2.

V tretej tretine sme veľa hokejovej krásy nevideli, oba tímy však bojovali. Košice mohli vyrovnať v 43. minúte, keď zatlačili domácich, ale Vladislav Fokin domácich podržal. Oceliari si nedokázali vypracovať vyloženú šancu ani počas presilovky v 53. minúte a keďže sa už ani puk od Štefana Fabiana pár sekúnd pred koncom zápasu nedokotúľal do bránky hostí, diváci už zmenu skóre nevideli.

Góly: 18. Zagrapan (Lichanec), 19. Bjalončík (Hvila), 37. Svitana (Kroták, Suchý) – 6. Bicek (Suja, Šedivý), 28. Nagy (Boltun, Spilar)

Vylúčení: 4:2, presilovky a oslabenia 0:0

Rozhodovali: Lokšík, Majling – Holienka, Kollár

1 760 divákov

HK Poprad – Fokin (Šúrek) – Suchý, Fabian – Davydov, Ibragimov – Guliaev, Dinda – Pokovič, Ježek – Kroták, Mlynarovič, Svitana – Lichanec, Zagrapan, Matúš Paločko – Hvila, Bjalončík, Henderson – Matej Paločko, Murček, Abramov

HC Košice – Kopřiva (18. Habal) – Dudáš, Šmach – Matejka, Jankovič – Deyl, Vašíček – Koch, Vrábeľ – Spilar, Boltun, Nagy – Bicek, Suja, Varga – Hričina, Jenčík, Šedivý – Šoltés, Bartoš, Milý

Hlasy po zápase:

Marcel Ozimák (tréner HK Poprad) – My sme radi, že sa nám podarilo pretrhnúť čiernu sériu. Veľmi ma teší, že predviedli chalani bojovný výkon. Košice nie sú súper, s ktorým sa vyhráva každý deň. Sme vďační za tri body, lebo záver základnej časti bude horúci. Tiež ma teší debut Bjalončíka, nesklamal ma vo svojom prvom zápase v seniorskom tíme.

Rostislav Čada (tréner HC Košice) – Videli sme vyrovnané a bojovné stretnutie. Mrzia nás lacné prvé dva góly. My sme potom vyvinuli tlak, ale Dudáš nepremenil veľkú šancu do prázdnej bránky. Zbytočným faulom sme sa obrali v závere o možnosť hrať power-play.