Výmenou za Lukáša Handlovského prichádza Samuel Petráš

HK Poprad uskutočnil výmenu s Liptovským Mikulášom.

Hokejový Poprad urobil ďalší zásah do zostavy. Z Liptovského Mikuláša získal 26-ročného odchovanca Slovana Bratislava Samuela Petráša, opačným smerom putoval Lukáš Handlovský, ktorý svoj 500. extraligový zápas odohrá už v novom pôsobisku.

„Všetko sa zbehlo veľmi rýchlo počas včerajšieho dňa. Hovoril som s vedením v L. Mikuláši a následne mi volal aj pán Jurinyi z Popradu, na všetkom sme sa dohodli a dnes som už v Poprade,“ povedal bezprostredne po výmene syn dlhoročného kustóda slovenskej reprezentácie Samuela Petráša.

„Na pôsobenie v Poprade sa veľmi teším. Poprad mal vždy ofenzívny tím, proti ktorému sa veľmi ťažko hralo. Dúfam, že tímu svojou časťou pomôžem a zapadnem do kabíny,“ dodal.

„Ja som vždy mal tie najvyššie tímové ambície. Verím, že aj Poprad sa čoskoro vyšvihne hore. Začiatok mali horší, ale tím je skvelý a predvádza veľmi dobré výkony,“ vyjadril sa ambíciách do zvyšku sezóny.

„V podobe Sama Petráša k nám prichádza stále mladý a výborný korčuliar, ktorý hraje do tela a verím, že svojim prínosom nám oživí tretí a štvrtý útok. Dúfam, že táto výmena bude prospešná pre oba celky a oboch hráčov. Lukášovi ďakujem za jeho služby pre Poprad, v tejto sezóne sa mu nedarilo tak ako očakával a tiež požiadal o výmenu. Záujem o neho prejavil Liptovský Mikuláš a férovo sme sa dohodli,“ povedal po výmene riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi.

Samuel Petráš debutoval v slovenskej extralige v drese Piešťan, kam ho poslal v juniorskom veku na hosťovanie jeho materský Slovan. Pôsobil aj v projekte Orange 20 a Zvolene. Za Slovan odohral extraligové zápasy až v uplynulej sezóne. Tento ročník začal v Liptovskom Mikuláši, kde v 23 zápasoch strelil gól a na dva prihral. 24 zápasov odohral počas bratislavského pôsobenia v KHL. Sezónu 2017/18 strávil vo VHL v drese Sokola Krasnojarsk. Slovensko reprezentoval na jedných MS do 18 rokov a v roku 2015 aj na bronzových MS do 20 rokov.

Stránka Tatravagónka Poprad