Yogan rozhodol zápas v predĺžení

HK Poprad – HK Dukla Ingema Michalovce 4:3 pp (3:2, 0:0, 0:1 – 1:0)

Poprad začal zápas tlakom a už po 97 sekundách dokázal Paločko netradične prekonať brankára hostí – 1:0. V 12. minúte zakončil rýchlu akciu Záborský – 2:0. Hostia vyzerali na uterák, ale dokázali v 15. minúte zatlačiť Poprad a Jasečko v obrannom zákroku trafil Žitného, od ktorého sa puk odrazil do popradskej siete – 2:1. Už o dve minúty bol na konci parádnej akcie Mlynarovič – 3:1. 20 sekúnd pred koncom prvého dejstva Poprad prehral buly a Zabovsovs rýchlym švihom prestrelil Petersa – 3:2.

Druhá tretina gól nepriniesla, aj keď v jej úvod mal veľkú šancu Yogan. Ukázala však zlepšenú hru hostí a Poprad bol často pod tlakom. Ten vyvrcholil v tretej tretine vyrovnávajúcim gólom v 52. minúte počas presilovky. Osburn vystrelil od modrej a prestrelil Petersa – 3:3. Necelé dve minúty pred koncom tretej tretiny dostal Poprad výhodu presilovky, ktorú nevyužil a zápas šiel do predĺženia. V ňom sa individuálne presadil po 70 sekundách Yogan – 4:3.

Góly: 2. Paločko (Bokroš, Meliško), 12. Záborský (Yogan, Bokroš), 17. Mlynarovič (Paločko, Svitana), 62. Yogan (Bubela) – 15. Žitný, 20. Pavlovs (Zabusovs), 52. Osburn (Zabusovs, Puliš)

Rozhodovali: Korba, Baluška – D. Konc ml., Hercog

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

1 757 divákov

Poprad: Peters – Drgoň, Brincko, Bokroš, Meliško, Kotvan, Mešár, Jasečko – Yogan, Skokan, Záborský – Svitana, Mlynarovič, Paločko – Kukuča, Bubela, Suchý – Valigura, Paukovček, Petráš – Dlugoš

Michalovce: Škorvánek – Glazkov, Macejko, Hammond, Osburn, Mihálik, Michalčin – Buc, Suja, Puliš – Lapšanský, Pavlovs, Zabusovs – Paločko, Bjalončík, Vašaš – Chalupa, Galamboš, Žitný

Martin Hrnčár (tréner Popradu) – Súhlasím s kolegom, prvých desať minút bolo z našej strany veľmi dobrých. Potom sme však vrátili súpera do hry vlastnými chybami. Najprv to bolo zlé striedanie a tesne pred koncom tretiny odfláknuté buly. Keby sme viedli 3:0, hralo by sa nám ľahšie. Nakoniec sme mohli vyhrať za tri body, ale nevyužili sme presilovku. Som rád, že sme zápas vyhrali a získali dva body.

Tom Coolen (tréner Michaloviec) – Prvých desať minút bolo veľmi zlých. Nevedeli sme si dať ani len prihrávku. Potom už bol zápas z našej strany OK. Bolo to dobré, že sme prvú tretinu prehrali iba o gól. Začali sme sa viac snažiť a dokázali sme vyrovnať. Bohužiaľ na konci nás zarezal vlastný hráč. Najprv spraví necelé dve minúty pred koncom hákovanie v útočnom pásme, potom zakázané uvoľnenie v predĺžení a následne chybu pri rozhodujúcom góle. Liga je veľmi vyrovnaná. Ešte som počas kariéry nezažil toľko výhier alebo prehier o gól a hlavne po extračase. Pred zápasom by som s bodom z Popradu nebol spokojný, ale nakoniec som.