Boris Česánek: Najmladší korčuliar? To som sa dozvedel až na internete.
4. novembra 2017
Preview zápasu MsHK Doxxbet Žilina vs HK Poprad
5. novembra 2017

Za mužov si zahral len 17-ročný junior

Včerajší zápas Popradu v Banskej Bystrici nepriniesol len prekvapivé víťazstvo Kamzíkov či kvalitný hokej, ale aj jednu štatistickú zaujímavosť. Za naše mužstvo totiž nastúpil aj prvý korčuliar v histórii extraligy s ročníkom narodenia 2000. Bol ním obranca Boris Česánek. Treba dodať, že si počínal na svoj vek naozaj veľmi dobre.

Stal si sa prvým hráčom okrem brankára Hlavaja, ktorý zatiaľ odchytal pár minút za dvadsiatku, z ročníka 2000, ktorý nastúpil v extraligovom zápase. Už ti to spomenulo veľa ľudí?
Ani som o tom nevedel. Túto informáciu som sa o sebe dozvedel až na internete.

Ako si sa dozvedel, že nastúpiš proti Banskej Bystrici?
Včera ráno som mal telefonát od asistenta trénera juniorky Stanislava Saláta. On mi oznámil, že mám prísť na rozkorčuľovanie seniorov a že následne pôjdem s nimi aj na zápas do Banskej Bystrice.

Šancu ukázať svoje kvality v zápase si dostal od začiatku. Bol to veľký rozdiel medzi juniorskými zápasmi a tými seniorskými?
Som veľmi rád, že som takúto šancu dostal. Bol to rozdiel hrať v A-mužstve oproti juniorke a najmä proti tak silnému mužstvu ako je Banská Bystrica.

Na ľade si pôsobil korčuliarsky veľmi dobre, dohrával si aj súboje. Patríš skôr medzi defenzívnych obrancov, alebo ťa láka aj hra dopredu?
Skôr hrám defenzívnu obranu i keď niekedy ma láka ísť dopredu a nebránim sa tomu.

Prvý zápas za „Áčko“ nesie vo väčšine klubov aj určitý príspevok do klubovej kasičky. Platí to aj pre hráčov tvojho veku? Alebo ti nebodaj skúsia starší hráči vybaviť nejakú brigádu.
Keďže som stále študentom, ešte som príspevok nemusel dávať.

 

Facebook komentáre