Kamzíci pomôžu Spišskej Novej Vsi v play off
16. januára 2020
Preview zápasu HK Poprad vs HKM Zvolen
17. januára 2020

Za nešportové správanie fanúšikov sme dostali finančný trest

Disciplinárna komisia SZĽH na základe správy delegáta začala disciplinárne konanie pre podozrenie zo spáchania disciplinárneho previnenia (nešportové správanie sa divákov  podľa čl. 1 II. oddielu II. hlavy osobitnej časti Disciplinárneho poriadku SZĽH), ku ktorému malo dôjsť v zápase EXS č. 224 HK Poprad vs. HC SLOVAN Bratislava zo dňa 20.12. 2019. Rovnakým previnením sa zaoberala aj v prípade ďalších tipsportligových klubov z Bratislavy, Košíc, Zvolena a Trenčína.

Disciplinárna komisia sa previneniami fanúšikov začala zaoberať na základe zistení delegátov SZĽH, ktorí majú povinnosť zasielať jej správu o stretnutí v prípade, že sa počas zápasu odohrá incident predmetného charakteru. Komisia rozhodla o tom, že kluby musia za nešportové prejavy z tribún počas domácich zápasov zaplatiť pokutu 300 €.

Ligová rada súťaže jasne deklarovala, že dôrazne odsudzuje akékoľvek vulgárne, xenofóbne či rasistické prejavy a gestá na slovenských štadiónoch a má záujem takéto prejavy na zimných štadiónov eliminovať. Naopak, oceňuje fanúšikovské skupiny, ktoré sa počas stretnutí venujú slušnému povzbudzovaniu svojho mužstva.

Facebook komentáre