Výstava fotografií Zažite s nami hokej pod Tatrami
26. apríla 2017
V mládeži došlo k zmenám na trénerských postoch
29. apríla 2017

Za striedačkou: Dobrovoľníčka Hela nechodí do práce s tým, aby z nej už bola preč

V druhej časti magazínu Za striedačkou vám predstavíme dobrovoľníčku angažujúcu sa na marketingovom oddelení klubu.

V skratke o Hele.
Hela je snílek, čokoholik, konvalínka, ale Hela je hlavne srdciar, teda aspoň dúfam. Asi začnem hneď zhurta. Aktuálne som študentkou 4.ročníka (1.ročník Mgr.) na Univerzite Komenského v Bratislave a študujem odbor marketingová komunikácia – masmediálne štúdiá. Mám rada hokej a šport ako taký, taktiež hudbu, cestovanie, ba aj knihy. Vo voľnom čase sa venujem aj svojmu blogu. Je o mne dosť známe, že mám naozaj rada jedlo, kávu, čokoládu a gumové medvedíky. Takže, keď ma chce niekto  ‘‘uplatiť‘‘, tak rozhodne cez jedlo alebo kávu.

Ako si sa dozvedela o možnosti praxovať, či dobrovoľne vypomáhať v rámci klubu HK Poprad?
O možnosti praxovať som sa dozvedela prostredníctvom FB stránky HK Poprad s následným preklikom na web, kde bol vyvesený inzerát s tým, že klub hľadá do tímu mladé posily, ktoré by boli ochotné vypomáhať na rôznych pozíciách pri organizovaní zápasov. Bolo to začiatkom septembra, kedy sa vlastne začínala sezóna. S poslaním životopisu som otáľala asi týždeň, až mi začala škola a ja som si povedala, že keď nie teraz, tak už nikdy.

Vzali ťa všetkými desiatimi alebo si absolvovala aj krátky pohovor?
Po tom ako som odoslala s malou dušičkou svoj životopis, som ešte s menšou čakala na odpoveď, v ktorej ma pozvali na krátky osobný pohovor, ktorý prebiehal v priateľskom duchu a ja som vedela, že som urobila dobre, že som sa odhodlala ten životopis poslať. O pár dní na to, som už vypomáhala na ,,mojom‘ prvom zápase.

Čo ťa priviedlo k tomuto dobrovoľníctvu?
Hlavne myšlienka toho, že budem o čosi bližšie k získaniu skúseností v odbore, nakoľko by som sa v rámci svojej profesie chcela uberať smerom športového marketingu, ktorý na Slovensku nie je až tak rozbehnutý. V klube som videla potenciál. A kedže som o klube písala aj bakalársku prácu, mala som chuť pokračovať v mojej práci aj aktívne, nielen ako pozorovateľ. Chcela som možno svojou troškou aj prispieť k tomu, aby sme klub pozdvihli a aby verejnosť videla potenciál, aký klub má.

Venuješ sa len jednej činnosti alebo má to širší záber?
V začiatkoch som si prešla všetkým, čím som mohla. Od skenovania vstupeniek pri vstupoch, až po samotné vypomáhanie vo VIP zóne. Už na strednej náš učili, že ak chce človek mať prehľad v tom, čo robí alebo koordinuje, mal by si tú prácu vyskúšať aj na vlastnej koži. Takže prvé zápasy som bola temer všade alebo som bola tichý pozorovateľ.  Počas posledných zápasov bola moja činnosť užšia, no ak je potrebné, rada pomôžem.

Čo je Tvojou hlavnou činnosťou?
Mojou hlavnou činnosťou sa v druhej polovici sezóny stal hlavne chod Fanshopu, ktorý sme v klube pre fanúšikov otvorili. Zatiaľ je len taký skromnejší, ale teší nás záujem verejnosti a dúfame, že to takto bude aj naďalej. Pomáham ‘‘odbaviť‘‘ našich čítačkárov a rovnako pomáham pri tombole, kde som sama seba pasovala za hlavného zapisovača. V neposlednom rade prispievam na web HK Poprad ako redaktorka, takže fanúšikovia majú možnosť prečítať si aj moje texty.

Aké výhody v tejto dobrovoľnej činnosti vidíš?
Hlavnou výhodou v mojom prípade je hlavne to, že získavam potrebné skúsenosti v odbore. Na Slovensku je minimum miest, kde by sa mi takejto možnosti dostalo. Hlavne nie v oblasti športového marketingu. Zároveň robím to, čo ma naozaj baví a nechodím do ‘‘práce‘‘ s tým, že už chcem, aby som z nej bola preč. Ľudia by mali dať šancu dobrovoľníctvu, nemajú v podstate čo stratiť, iba získať.

Čo ti práca v klube HK Poprad dáva?
Ako som už spomínala, práca v klube HK Poprad mi dáva primárne skúsenosti a príležitosti ako sa profesijne rozvíjať. No zo všetkého najviac mi dáva skvelých ľudí a priateľstvá, ktoré som v klube nadviazala. Ak pracujete s ľuďmi, ktorí sú naladení na rovnakú vlnu a robia veci nie preto, že musia, ale preto, že chcú, tak je to ten najlepší pocit, aký sa vám môže dostať. Majú radi hokej, chcú pre klub to najlepšie. Do práce dávajú svoje srdce. Hoci som len dobrovoľník, mám pocit, že sme všetci jedna veľká hokejová rodina a dúfam, že jej súčasťou budem aj naďalej.

Už je koniec hokejovej sezóny, trošku si oddýchneš, čo plánuješ vo svojom voľnom čase?
Hoci ma koniec sezóny zamrzel, budem mať čass venovať sa škole, kedže mi pomaly, ale isto začína skúškové obdobie. Rovnako tak budem počas tohto obdobia pracovať aj na iných projektoch. Samozrejme si nájdem čas aj na koníčky a dúfam, že so stúpajúcimi teplotami budem môcť aktívne využívať svoj voľný čas aj vonku a v prípade nepriaznivého počasia je tu stále NHL, Netflix a mnoho seriálov, čo som ešte nevidela.

Čo by si odkázala všetkým, ktorí by mali záujem o takúto pozíciu. Aké by mali mať schopnosti, či zručnosti?
Ľuďom, ktorí sa o túto pozíciu zaujímajú, ale možno váhajú, pretože si myslia, že nie sú dosť dobrí… Tak tým by som odkázala, že sa niet čoho báť. Niekedy stačí mať naozaj len rád to, čo robíš. Musíte byť však ochotní na sebe ďalej pracovať a robiť veci nezištne. Snaha sa cení viac ako nadupaný životopis.

Facebook komentáre