Záborský rozhodol duel so Zvolenom v predĺžení

HK Poprad – HKM Zvolen 3:2 pp (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)

Pod Tatry zavítal líder tabuľky. Zápas začal opatrne. Prvú šancu premenil na gól Poprad v 14. minúte. Kukuča zachytil zlú Trenčanovu rozohrávku a Petráš mal ľahkú prácu – 1:0. Zvolen vyrovnal stav stretnutia v 18. minúte. Marcinek potiahol puk do pásma a jeho strela spoza ľavého kruhu zaskočila Petersa – 1:1. V 19. minúte mohol v prečíslení poslať do vedenia Zvolen Langkow, trafil však žŕdku.

Druhá tretina už zniesla vyššie ofenzívne kritéria. V 26. minúte využil tlak Popradu Bubela, keď doťukol za Trenčana Yoganovu jemnú prihrávku – 2:1. V 36. minúte mal druhý gól v zápase na hokejke Petráš, jeho bekhend minul odkrytú bránku hostí.

Zvolen vyrovnal v 44. minúte. Mudrák prebral puk v strednom pásme, prešiel cez brániacich popradských útočníkov a bolo 2:2. Poprad mal v závere výhodu presilovej hry, tlak na gól nepretavil. V predĺžení hákoval Gropp, Poprad zavrel Zvolen vo výhodnej presilovke 4 na 3 a tú zakončil gólovo Záborský – 3:2.

Góly: 14. Petráš (Kukuča), 26. Bubela (Yogan, Brincko), 63. Záborský (Skokan, Drgoň) – 18. Marcinek, 44. Mudrák (Kubka, Gropp)

Rozhodovali: Korba, Goga – Durmis, Tvrdoň

Vylúčení: 4:7 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

1 621 divákov

Poprad: Peters – Drgoň, Meliško, Vainio, Kotvan, Bokroš, Brincko, M. Mešár – Záborský, Paločko, Svitana – Bubela, Skokan, Yogan – Kukuča, Mlynarovič, Petráš – Sokoli, Paukovček, Valigura

Zvolen: Trenčan – Messner, Hain, Hanna, Mudrák, Hraško, Kubka, S. Barcík – Zuzin, Huntebrinker, Kašlík – Hecl, Langkow, Sideroff – Gropp, Šiška, Stupka – Csányi, Viedenský, Marcinek

Martin Hrnčár (tréner Popradu) – Súhlasím s tým čo povedal kolega. Stretli sa dve mužstvá, ktoré sú hrať aktívny hokej. Divákom sa musel zápas páčiť. S našou hrou som spokojný, až na 10 minút v druhej tretine sme celý čas plnili čo sme si povedali. Zdolať Zvolen je vždy ťažké, preto sme radi, aj zato, že sme vyhrali po predĺžení.

Peter Oremus (tréner Zvolena) – S našim výkonom som spokojný. Prišli sme do Popradu, ktorý chce hrať aktívne a to sme chceli aj my. Plnili sme pokyny. Dostávali sme sa do šancí, ubránili sme sa skoro všetkým presilovkám. Bod z Popradu si vážime.