Zápas ako na kolotoči rozhodol Svitana, Erving s otrasom mozgu v nemocnici

HK Poprad – HK Nitra 7:5 (2:1, 1:2, 4:2)

Kamzíci nastúpili doma prvýkrát aj s novými posilami bratmi Hunovcami, Réwayom a Martinom Chovanom. Už v 4. minúte išli do vedenia zásluhou Mateja Paločka, ktorý dorazil za Šimbocha Bjalončíkov nahodený puk od modrej čiary – 1:0. O dve minúty neskôr po snahe Matúša Paločka mohol skórovať Róbert Huna, jeho dorážku chytil nitriansky gólman. V 16. minúte mu to vyšlo, strelu Matúša Paločka upratal bekhendom do siete – 2:0. Nitra počas celej tretiny si nevypracovala gólovú šancu, všetko zmenil Blackwater a jeho výborná prihrávka na Yellow Horna, ktorý sa dostal až pred Vošvrdu a bekhendovým blafákom znížil – 2:1.

Na začiatku druhého dejstva vytvorila veľký tlak popradská štvrtá útočná formácia, ktorá unavila hostí, do hry naskočil prvý útok a Svitanovej prihrávke prestrelil Šimbocha Takáč – 3:1. Poprad bol lepší, ale bola to Nitra, čo gólovo udrela. Počas presilovej hry Blackwater výbornou prihrávkou našiel Yellow Horna a ten do odkrytej bránky nezaváhal – 3:2. V 33. minúte už bolo vyrovnané, do odrazeného puku od mantinelu sa oprel Kubka a prekvapil Vošvrdu – 3:3.

Nitra sa v 43. minúte dostala prvýkrát do vedenia počas presilovej hry, McNally s Bučekom naservírovali puk pred prázdnu bránku Šiškovi – 3:4. V 48. minúte diváci videli skrat ako už dlho nie. Blackwater v plnej rýchlosti trafil Ervinga do hlavy, popradský hráč nemal o jeho príchode vôbec vedomosť a skončilo to zásahom záchranárov. Blackwater dostal za svoj hit trest na päť minút a do konca zápasu, navyše prišiel aj o registračný preukaz a čaká ho disciplinárne konanie. Kamzíci zranenie Ervinga potrestali dvoma gólmi. Hneď po 35 sekundách využil presilovku strelou od modrej Dalhuisen – 4:4. 17 sekúnd pred koncom presilovky dorazil Chovanovu strelu za Šimbocha Zagrapan – 5:4. Nitra vyrovnala o 90 sekúnd, najprv Bučekov nájazd zastavila horná žŕdka, Šiškova dorážka si našla cestu za Vošvrdu – 5:5. Keď to už vyzeralo, že zápas speje do predĺženia, Nitra stratila vo svojom pásme jasný puk, Takáč ho zachytil a prihral medzi kruhy Svitanovi, ktorý prestrelil gólmana Nitry – 6:5. Nitra skúsila vyrovnať počas hry bez brankára, Zagrapan spečatil víťazstvo do prázdnej bránky – 7:5.

Góly: 4. Matej Paločko (Bjalončík, Larkin), 16. Ró. Huna (Matúš Paločko, Erving), 26. Takáč (Svitana, Zagrapan), 49. Dalhuisen (Réway, Handlovský), 53. Zagrapan (Chovan, Handlovský), 58. Svitana (Takáč), 60. Zagrapan (Svitana) – 18. Yellow Horn (Blackwater, Csányi), 30. Yellow Horn (Blackwater, Kollár), 33. Kubka (Lušňák), 43. Šiška (Buček, McNally), 54. Šiška (Buček)

Rozhodovali: Baluška, Štefik – Jedlička, Gegáň

Vylúčení: 3:4 na 2 min., navyše Mezei 10 min. za napadnutie hlavy a krku, Blackwater 5+DKZ a trest v hre za napadnutie hlavy a krku, presilovky 2:2, oslabenia 0:0

2 803 divákov

iZlato najlepší hráč zápasu: Matej Paločko – Juraj Šiška

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Ulrych, Erving, Larkin, Dalhuisen, Brejčák, Chovan, Česánek – Svitana, Zagrapan, Takáč – Lapšanský, Réway, Handlovský – Matúš Paločko, Ró. Huna, Ri. Huna – Mercier, Bjalončík, Matej Paločko

HK Nitra: Šimboch (Nagy) – McNally, Kubka, Morrison, Mezei, Pupák, M. Versteeg, Sloboda, Tábi – Buček, Šiška, Hrušík – Blackwater, Yellow Horn, Csányi – Čaládi, Kollár, Lušňák – Fominych, Minárik, Škvarek

Peter Mikula (tréner Popradu) – Dávno som avizoval hráčom, že Nitra pre nás nie je prijateľný súper, lebo má svoju silu. Výborne hrali v Bratislave, výborne hrali s Michalovcami. Vieme, že dobre hrajú, preto som hráčov pripravil nato, čo nás čaká. Nitra ma zaskočila svojou defenzívou. Pre diváka to bol pekný zápas. My sme striedali výborné okamihy so slabšou medzihrou. Vďaka päťminútovej presilovke sme otočili zápas. Dnes vyhralo efektívnejšie mužstvo, lebo Nitra ukázala kvalitu.

Tomáš Chrenko (tréner Nitry) – Videli sme výborný zápas s množstvom gólov, mrzí nás, že sme nezískali ani bod. Napomohol tomu zbytočný zákrok Blackwatera, dúfam, že bude hráč Popradu v poriadku. Potom sme ešte zbytočne stratili puk pri popradskom víťaznom góle. Mrzí nás, že sme nezískali dnes body.