Rozhovor s bývalými hviezdami Popradu? Výber je len na vás!
5. apríla 2017
Kamzíci pomohli k výhre Slovenska
8. apríla 2017

Zápas nie je iba o hráčoch

Zaujíma vás koľko ľudí pracuje v pozadí klubu počas hokejového zápasu? Nasledujúce riadky vám to priblížia.

Pred vašim samotným vstupom cez brány štadióna na zápas je potrebné komplet pripraviť scenár zápasu, réžiu, svetlá, ozvučenie, kamery, videorozhodcu, veľkoplošnú obrazovku,  kontrolu vstupeniek, zabezpečenie, technické zabezpečenie a samozrejme aj ľad, na ktorý sa nesmie zabudnúť a to všetko už aspoň 2-3 hodiny pre začiatkom zápasu.

Na tomto procese sa podieľa väčšie množstvo ľudí.  Začneme od predaja vstupeniek až cez ich kontrolu. V pokladniach vám predávajú vstupenky naše štyri pani pokladníčky. Pri bránach na vás čaká 9 dobrovoľníkov, ktorí kontrolujú vstupenky a permanentky pomocou čítacích zariadení. Určite ste už postrehli, že novinkou tohto roku bolo otvorenie fanshopu, aj keď v skromných podmienkach, ale predsa vám tam ponúkali produkty naše dve dobrovoľníčky Paťka a Hela, ktoré okrem Fanshopu zabezpečujú aj množstvo iných úloh a vecí. Kým vy sedíte na tribúne a pozeráte na našich korčuľujúcich Kamzíkov, tak o hudbu, svetlá  a samotné kamery sa stará réžia, v ktorej je našich skvelých 10 ľudí – Igor, Daniel, Samuel, Matúš, Michal, Miloslav, Jozef, druhý Jozef, Ján a Kristián. Ich náplňou práce je obsluha veľkoplošnej obrazovky, púšťanie hudby, ovládanie svetiel, asistencia videorozhodcovi a vyhotovovanie kamerového záznamu zo zápasu, ktorý slúži pre potreby obrazovky a analýzu. V rámci zápasu a prestávok vás svojim hlasom sprevádza Matej, ktorý koordinuje hry na ľade. Pripravené aktivity sú realizované v spolupráci s Róbertom, Marekom, Paťkou, Helou.

V mieste časomiery sedí skvelý šesťčlenný tím ktorí tvoria trestomerači Jaroslav a Jozef, časomerač Vladimír, zapisovatelia Janko a Kristián a hlásateľ, stálica HK Poprad, pán Sučko. O našich hostí nachádzajúcich sa vo VIP zóne sa stará tím hostessiek, ktorý riadi Peťka.

Dôležitou súčasťou zápasu sú aj zamestnanci mesta Poprad starajúci sa o úpravu ľadovej plochy pomocou rolby s cieľom zabezpečiť kvalitu a stabilnú teplotu pomocou chladiaceho systému. K zamestnancom mesta patria aj pani upratovačky, ktoré zabezpečujú poriadok na tribúnach či hráčskych laviciach pred, v priebehu a po skončení zápasu. Pokojný priebeh podujatia zabezpečuje externá usporiadateľská služba, ktorá má na zápase prítomných viac ako 20 členov.

V súvislosti so zápasom je skutočne veľmi veľa aktivit, ktoré je potrebné spraviť, aby to ako celok pekne fungovalo. Nesmieme zabudnúť ani na maskota, ktorý vždy odviedol svoju prácu na výbornú.  V nasledujúcich článkoch sa budete môcť dočítať, čo práca každého z týchto ľudí obnáša a prečo mnohí z nich pracujú ako dobrovoľníci. Všetkým však ďakujeme za to, že sú súčasťou HK Poprad a podieľajú sa na organizácii zápasu. Zároveň s radosťou privítame v tíme aj ďalších ľudí, ktorí majú chuť podieľať sa na organizácii domácich zápasov HK Poprad.

Ďakujeme aj fanúšikom, ktorí zase pomohli atmosfére počas zápasov.

Facebook komentáre