Navštívili sme letnú prípravu mladších žiakov HK ŠKP Poprad
21. júna 2019
Druhá vlna predaja permanentiek pokračuje
24. júna 2019

Zástupcovia klubov sa stretli v Poprade

Na podnet HK Poprad sa v priestoroch AquaCity Poprad stretli čelní predstavitelia hokejových klubov z Prešovského a Košického samosprávneho kraja. Témou konferencie bol blížiaci sa Kongres SZĽH a diskusie o klubovej problematike.

Cieľom konferencie bolo zjednotenie sa. „Som rád, že kluby prijali naše pozvanie a uskutočnila sa táto konferencia. Zišli sme sa za prítomnosti klubov pôsobiacich vo všetkých mládežníckych kategóriách až po seniorské mužstvá. Je dôležité, aby sme sa na východe zjednotili, zosumarizovali si naše problémy a držali spolu,“ uviedol organizátor Ľudovít Jurinyi.

Kľúčom k riešeniu problémov môže byť aj voľba spoločných kandidátov do volených funkcií. „Blíži sa kongres a je dôležité, aby sme si na ňom zvolili správnych ľudí a prostredníctvom nich presadzovali rôzne kroky k napredovaniu slovenského hokeja a k jeho kontinuite. Zvoliť musíme ľudí, ktorí majú chuť pracovať pre slovenský hokej a nie pre profit svojho klubu,“ povedal šéf popradského hokeja.

Podľa Jurinyiho je najvhodnejší na post prezidenta Miroslav Šatan. „Miro bol taktiež pozvaný a poctil nás svojou prítomnosťou. Vypočul si naše požiadavky. Nielen za Poprad, ale aj za väčšinu klubov na východnom Slovensku môžem konštatovať, že si ho vieme predstaviť namiesto Martina Kohúta. Má charakter, skúsenosti a v pozícii generálneho manažéra hokejových reprezentácií SR bol priamo v dianí. Myslím si, že celé hnutie ale aj hokejová verejnosť by mala vnímať jeho kandidatúru tak, aby bol jednohlasne zvolený,“ vyzdvihol prednosti jedného z trojice kandidátov.

Na jeho slová nadviazal aj michalovský viceprezident. „V záujme nášho klubu je podporiť smerovanie, aké mal slovenský hokej počas pôsobenia pána Kohúta. Vidíme preto veľký potenciál v kandidátovi na prezidenta Miroslavovi Šatanovi,“ priblížil volebnú filozofiu klubu zo Zemplína Marek Michajlo.

Rovnakému kandidátovi prejaví dôveru aj tretí klub najvyššej hokejovej súťaže pôsobiaci na východnej časti Slovenska. „Podporíme Mira Šatana. Je zárukou pokračovania nastolených zmien a zároveň v uplynulom období preukázal, že zvláda riadiacu činnosť na vysokej pozícii,“ vyslovil sa prezident HC Košice Július Lang.

Facebook komentáre