Speaker Matej Vasičák: Pre divákov chceme mať vždy nejakú novinku
19. decembra 2016
Preview zápasu HC ´05 Banská Bystrica – HK Poprad
20. decembra 2016

Zlatá prilba Tipsport Ligy Štrauchovi

V januári bude nosiť Zlatú prilbu Tipsport Ligy Popradčan Andreas Štrauch. V hlasovaní fanúšikov odsunul na ďalšie priečky obhajcu, Bystričana T. Surového, Martinčana R. Vargu, Zvolenčana J. Majdana i M. Urama z Liptovského Mikuláša. 

Na tento gól z Nitry si pamätám, bol to gól na 2:0. Nahrávka od obrancu smerovala do stredného pásma, Lichi [Peter Lichanec; pozn. autora] to sklepol na mantinel, ja som zobral puk v plnej rýchlosti z pravej strany a urobil som kľučku na obrancu pod seba. Videl som, že bek kľačí, tak som pokračoval ďalej a urobil som blafák do bekhendu a bol to gól,“ opísal svoj gólový moment výherca decembrového hlasovania.

V aktuálnej sezóne pôjde o premiéru Zlatej prilby v popradskom mužstve. Tá bude Štraucha zdobiť nielen vďaka krásnemu gólu, ale aj vysokej miere zaangažovanosti popradských fanúšikov, ktorí sa zapojili do hlasovania. „Výsledok hlasovania ma určite potešil, trošku aj prekvapil. Ďakujem fanúšikom za hlasy a dúfam, že dám ešte veľa takých gólov,“ dodal Štrauch na margo výsledkov hlasovania.

Štrauch sa tak pobije počas playoff o  špeciálnu trofej, Zlatú prilbu Tipsport Ligy, vytvorenú sochárkou Mirou Podmanickou.

Facebook komentáre