Zo Zvolena odchádzame bez bodov

HKM Zvolen – HK Poprad 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Góly: 23. Stupka (Mikúš, Helewka), 26. Stupka (Helewka, Mikúš), 50. Hraško (Bondra, Zuzin) – 7. Vandas (Matej Paločko, Bjalončík), 53. Haščák (Skokan, Svitana)

Rozhodovali: Výleta, J. Tvrdoň – Synek, M. Orolin

Vylúčení: 4:4 na 2 min., navyše: Skokan (Poprad) 10 min. za vrazenie na mantinel, presilovky 3:0, oslabenia 0:0

bez divákov

Zvolen: Rahm – Hatala, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško, Daniš – Kelemen, Mikúš, Bondra – Nuutinen, Helewka, Zuzin – Marcinek, Tibenský, Stupka – Chlepčok, Gubančok, Ďuriš

Poprad: Vošvrda – Drgoň, D. Brejčák, Hudec, Dalhuisen, Ulrych, Erving, Česánek – Haščák, Skokan, Vandas – Svitana, Zagrapan, Handlovský – Tavi, Preisinger, Livingston – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko – Hajnik

Andrej Podkonický, asistent trénera Zvolena: Podali sme veľmi dobrý výkon. Poprad má veľkú silu v útoku, dali sme si na to pozor. Hoci sme prehrávali, dokázali sme to otočiť na 3:1, išli nám presilovky. Škoda gólu na 3:2, no chalani to ubojovali až do konca a podržal nás i výborný brankár Rahm. Podali sme tímový, bojovný výkon. Škoda vlažnej prvej tretiny, v ktorej mal súper šance, no dal len jeden gól. Dôležité bolo, že sme ubránili presilovky súpera, mali sme ich naštudované, lebo v Poprade sme inkasovali z nich naposledy tri góly.

Peter Mikula, tréner Popradu: V hre piatich proti piatim sme boli viac než vyrovnaným súperom Zvolena. Mali sme medzihru v hrsti. V prvej tretine všetko nasvedčovalo tomu, že by sme mohli tento zápas doviesť do víťazného konca. Bohužiaľ sa prejavila naša slabina a to je hra v oslabení. Všetky góly sme inkasovali v oslabeniach. Presilovky boli z našej strany nulové. Tam vidím najväčšiu príčinu prehry v tomto zápase. Nepraje nám ani šťastie, ťažko sa dopracujeme ku gólom. Sila v tíme je, ale chýba nám vyššia efektivita a chladnokrvnosť v zakončení.