Zápas ako na kolotoči rozhodol Svitana, Erving s otrasom mozgu v nemocnici
16. februára 2020
Súpiska HK Poprad v deň uzávierky
17. februára 2020

Zranenia robia trénerovi Mikulovi škrt cez rozpočet

Hráči HK Poprad sa v ostatnom období stretávajú so zdravotnými problémami. Absencie hokejistov Popradu vznikajú v dôsledku chorôb a zranení. V týchto okamihoch je šírka kádra nevyhnutná a rozhodujúca.

Duel s Nitrou poznačili zranenia

Azda najzávažnejším momentom včerajšieho stretnutia bol nebezpečný zákrok hráča Nitry Judda Blackwatera na popradského obrancu Joonu Ervinga. Ten sa bezprostredne po ňom ocitol na ľadovej ploche a okamžite sa ho ujal zdravotnícky personál. Po incidente bol prevezený do popradskej nemocnice a podrobil sa vyšetreniam, ktorých zistením bol silný otras mozgu. V lekárskej starostlivosti ostane aj v priebehu nasledujúcich dní, aby absolvoval vyšetrenia u ďalších špecialistov s cieľom diagnostiky a liečby. Návrat na klzisko je nateraz ťažké určiť.

Zraneniu sa nevyhla ani obranná dvojička fínskeho zadáka Petr Ulrych. Toho trafil do zadnej časti hlavy puk a spôsobil mu tržnú ranu. Po zašití je pripravený odohrať zápas.

Stretnutie nedohral ani člen ofenzívy Peter Bjalončík. Po hite od protihráča má narazenú bočnú časť tela. Jeho štart v Nových Zámkoch je otázny.

V kabíne je rozšírená viróza

Ochorenie pretrváva u útočníkov Lukáša Handlovského a Samuela Takáča. Najnovšie zasiahlo aj Martina Réwaya a Adama Lapšanského. V najbližšom zápase sa pravdepodobne nik z kvarteta forvardov nepredstaví.

Po hospitalizácii v domácej liečbe

Zlepšenie zdravotného stavu nastalo u Colina Jacobsa. Aktuálne sa lieči v domácom prostredí a v priebehu týždňa začne s tréningom.

Dlhodobo zranení na tréningu

Spomedzi dlhšie zranených je najbližšie k návratu do zápasovej nominácie Michael Vandas. Po zranení ruky už trénuje na ľade. V horizonte dvoch týždňov by mohol nastúpiť na zápas.

Po liečbe a rekonvalescencii si dnes obul korčule Matúš Matis. Krídelník Kamzíkov sa zranil ešte v októbri. Podstúpil dlhú liečbu a začína so záťažou na ľade. S tréningom bude pokračovať minimálne mesiac.

V zápase proti Slovanu Bratislava utrpel zranenie v oblasti hornej časti center Miroslav Preisinger. Operácia nie je nutná, avšak zranenie si vyžaduje liečbu minimálne ešte po dobu troch týždňov a nasledovať budú rehabilitácie.

Návrat v znamení zranenia

Po ukončení hosťovania v Liptovskom Mikuláši sa zo zranením dolnej časti tela, ktoré utrpel v nedeľnom zápase, vrátil Dominik Kramár.

Všetkým hráčom prajeme skoré uzdravenie a rýchly návrat na ľad.

Facebook komentáre