Zraneniami zdecimovaný Poprad nešťastne prehral po heroickom výkone

HKM Zvolen – HK Poprad 4:3 pp (1:2, 1:1, 1:0 – 1:0)

Druhý finálový zápas začal Poprad bez viacerých hráčov základnej zostavy. Mal však výborný vstup do zápasu. V tretej minúte sa k odrazenej strele dostal Bjalončík a prekonal Rahma. O tri minúty neskôr spravila chybu zvolenská obrana a Matej Paločko zoči-voči zvolenskému gólmanovi nezaváhal. Na rozdiel troch gólov mohol zvýšiť Mashinter, jeho puk zastavila žŕdka zvolenskej bránky. Zvolen využil svoju jedinú väčšiu šancu v 20. minúte, Bondra sa dostal k vyrazenému puku a dorazil ho za Hamerlíka.

Zvolen vyrovnal v 22. minúte, Ivan vystrelil z ľavého kruhu a ten sa zatrepotal v sieti. V 27. minúte počas prečíslenia dva na jedného dohral Ulrych kapitána Puliša a ten v zápase skončil. Popradský obranca inkasoval trest 5+DKZ, ale domáci nič v dlhej presilovke nevymysleli. Naopak, minútu po jej skončení ušiel do samostatného úniku Mashinter a rutinérsky skóroval.

Zvolen v tretej tretine nič neukázal. Hneď v jej úvode sa porúčal pod sprchy McPherson. Poprad mal v presilovke tri tutovky, ani jedna neskončila v sieti. Zvolen ukázal obrovskú efektivitu, Kotvan nahodil puk a Marcinek ho dokázal tečovať. V 57. minúte jednoznačne zasiahla Bjalončíka vysoká hokejka. Rozhodcovia sa asi zľakli zodpovednosti a poslali na trestnú lavicu aj jeho za filmovanie. Riadny hrací čas sa dohral v hre štyroch proti štyrom.

V následnom predĺžení mal viac z hry Poprad, Livingston a Mashinter neuspeli a naopak v 66. minúte sa zblokovaný puk dostal k Bondrovi a ten sám pred Hamerlíkom rozhodol zápas.

Góly: 20. R. Bondra (Stupka, Hraško), 22. Ivan (Nuutinen, McPherson), 56. Marcinek (Kotvan), 66. R. Bondra – 3. Bjalončík (Matej Paločko), 6. Matej Paločko, 33. Mashinter (P. Svitana)

Rozhodovali: D. Konc st., Tvrdoň – Kacej, Stanzel

Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše McPherson 5 min + DKZ za seknutie – Ulrych 5 min + DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0

Zvolen: Rahm (Trenčan) – Kotvan, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško – Kelemen, J. Mikúš, R. Bondra – Nuutinen, Puliš, McPherson – Stupka, Viedenský, Jedlička – Kolenič, Tibenský, Marcinek – Gubančok

Poprad: Hamerlík (Vošvrda) – Drgoň, Višnevskij, D. Brejčák, Dalhuisen, Ulrych, Hudec, Kramár – P. Svitana, Skokan, Bjalončík – Matúš Paločko, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Tavi – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Jevoš

Andrej Podkonický, asistent trénera Zvolena: Sme radi, že sme zvládli aj tento druhý a veľmi ťažký zápas. Nebolo to jednoduché, Poprad hral veľmi dobre. Sme radi, že sme našli silu a zápas otočili. Prehrávali sme dvakrát, napokon sme to dokázali otočiť v predĺžení. Oba zápasy u nás vo Zvolene boli vyrovnané. Začali sme dnes dobre, no urobili sme dve chyby a prehrávali 0:2. To nás pribrzdilo, no našli sme cestu k vyrovnaniu. Bolo aj veľa zranení na oboch stranách, sily ubúdali, ale zvládli sme to. Musíme sa ešte zlepšiť v niektorých veciach, najmä v presilovkách, aby sme mohli v Poprade vyhrať.

Ján Šimko, asistent trénera Popradu: Musíme chlapcov pochváliť, lebo odviedli skvelú prácu na ľade. Pevne veríme, že sa na tento ľad ešte vrátime za stavu 2:2 na zápasy. Rozhodujú maličkosti, individuálne chyby. Mrzí nás najmä nevyužitá päťminútová presilovka v tretej tretine, mohli sme v nej navýšiť skóre na rozdiel dvoch či troch gólov. Šťastie sa napokon priklonilo na stranu Zvolena. Prišli sme o Haščáka ešte pred zápasom, potom o zraneného Skokana, potrestaného Ulrycha, takže klobúk dole pred ostatnými, čo zostali na ľade, odviedli skvelú prácu.