Zvolen si vezie z Popradu tri body

HK Poprad – HKM Zvolen 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Diváci na popradskom zimnom štadióne videli prvú gólovú príležitosť v 6. minúte, keď Tim Coffman počas presilovej hry nastrelil ľavú žŕdku Ivanovovej bránky. Čo mu nevyšlo vtedy napravil o tri minúty neskôr, keď sa presadil po peknej individuálnej akcii strelou pomedzi betóny domáceho brankára – 0:1. Poprad mohol vyrovnať v 15. minúte, keď sa dostal z ľavej strany do samostatného nájazdu Matúš Paločko, ale Marek Šimko jeho strelu vyrazil. Kamzíci nakoniec dokázali vyrovnať, keď pekne vyšachovali obranu Zvolena a osem sekúnd pred koncom po asistencii od Petra Königa skóroval do prázdnej bránky Andreas Štrauch – 1:1.

Druhá tretina priniesla až jedenásť dvojminútových trestov. Najväčšiu šancu na zmenu skóre dostal Poprad v 33. minúte, ale presilovku o dvoch hráčov trestuhodne nevyužil. Následne sa na trestnú lavicu po jej skončení porúčal Dávid Bondra a Petr Obdržálek mohol o minútu nato dostať Zvolen do vedenia, ale z dorážky prestrelil bránku Ivanova. Nakoniec sa hosťom podarilo skórovať, keď v 38. minúte prihral Coffman na modrú čiaru Adamovi Drgoňovi a ten presnou strelou k ľavej žŕdke prestrelil všetko čo mu stálo v ceste – 1:2.

Hneď v 41. minúte mohol Zvolen odskočiť do dvojgólového vedenia, po Coffmanovom prieniku si položil Ivanova Oscar Steén, ale domáci brankár bravúrne zakročil. V 49. minúte dostal Poprad ďalšiu presilovku o dvoch hráčov, tentokrát bola o dosť lepšia ako tá predošlá, ale gól nepriniesla. V 54. minúte dostal od Matúša Paločka prihrávku v prečíslení dvaja na jedného Aleš Ježek, ale Šimko ramenom zastavil jasný gól. V 56. minúte upokojil hostí gólovou bombou po buly od modrej čiary Ján Ťavoda – 1:3. Poprad to ešte skúsil v hre bez brankára, ale 37 sekúnd pred koncom zápasu ju ukončil Viktor Fekiač strelou z polovice ihriska – 1:4.

Góly: 20. Štrauch (König, Mlynarovič) – 9. Coffman (Obdržálek, Drgoň), 38. Drgoň (Coffman), 56. Ťavoda (Fekiač), 60. Fekiač (Šišovský)

Vylúčení: 7:10, presilovky a oslabenia 0:0

Rozhodovali: J. Konc, Stano – Jobbágy, Korba

1 195 divákov

HK Poprad – Ivanov (Corbeil) – Fabian, Jáchym, Davydov, König, McDowell, Šterbák, Zadražil – Lichanec, Heizer, Bondra – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Martančík, Paločko ml., Paločko – Ježek, Vartovník, Olejník

HKM Zvolen – Šimko (Bielik) – Drgoň, Ross, Hraško, Wharton, Ťavoda, Bokroš, Andersons – Coffman, Steén, Obdržálek – Šišovský, Kytnár, Matis – Kelemen, Jurík, Török – Dubeň, Fekiač, Ďaloga

Marcel Ozimák (tréner Popradu) – My okrem gólu, ktorý sme dali a aj napriek tlaku v tretej tretine sme hrali zle. Z nepochopiteľných dôvodov sme v presilovke o dvoch hráčov ani nevystrelili. Na tréningu to máme nacvičené, v zápase to však vôbec nejde. Momentálne máme problém s disciplínou, hráči neplnia pokyny, ktoré si povieme. Ak sa to v budúcom týždni nezmení, pristúpime k opatreniam.

Peter Mikula (tréner Zvolena) – Pre obe mužstvá to bol veľmi dôležitý zápas z dôvodu postavenia v tabuľke. Výhra nás teší z dvoch aspektov. Aj napriek tomu, že sme osem sekúnd pred koncom dostali gól, neutrhli sme sa od taktiky. Druhý aspekt bol to, že sme ubránili dve dlhé presilovky o dvoch hráčov. Mužstvo podalo zodpovedný výkon a víťazstvo bolo zaslúžené.