Poprad získal kanadského centra

26-ročný kanadský útočník Mike O’Leary sa dohodol s HK Poprad na ročnej zmluve.

Bude to pre neho druhá európska zastávka, pretože aktuálnu sezónu dohral vo fínskom Ilves Tampere. „Som rád, že som podpísal zmluvu s Popradom. Keď mi môj agent oznámil, že sa o mňa klub zaujíma, zistil som si o organizácii a meste informácie a tie boli veľmi dobré. Je to pre mňa dôležitý krok v mojej kariére a tiež aj z ľudského hľadiska, pôsobiť v krásnom regióne,“ povedal rodák z Halifaxu po podpise zmluvy s Popradom.

„Dlhšie sme sa obzerali po centrovi, ktorý by spĺňal naše požiadavky. Som rád, že sme sa s Mikeom dohodli na ročnej zmluve a že si vybral práve Poprad v pokračovaní jeho európskej kariéry. Ide o veľmi zodpovedného centra, na ktorého sa mužstvo môže spoľahnúť na oboch stranách ihriska. Prajem, aby sa mu pod Tatrami darilo,“ zhodnotil nový podpis športový riaditeľ klubu Július Koval.

Mike O’Leary strávil štyri roky juniorskej kariéry v NCAA v drese Univerzity Notre Dame. Ďalšie štyri sezóny pridal v AHL v dresoch Hartfordu a Iowy. Aktuálny ročník dokončil v elitnej fínskej lige.