Adam Vay: Chcel som tu prísť

Medzi tromi žrďami popradskej svätyne bude v novom ročníku stáť gólman Adam Vay. Pôjde pre neho už o štvrté extraligové pôsobisko. V rozhovore hovorí o vzniku spolupráce a svojej budúcnosti v službách HK Poprad.

Aj napriek tomu, že pôsobil v inej lige, Tipos extraligu čiastočne sledoval. „Stále sledujem play-off. Samozrejme, prvá vec, na ktorú myslím, je moja sezóna a nie sezóna iných klubov. Slovenský hokej som sledoval ale preto, lebo je veľmi dobrý a je sa z neho čo naučiť,“ prezrádza muž v maske.

Dôvodom návratu na Slovensko nebola iba kvalita ligy. Dobrú mienku má aj o novom zamestnávateľovi. „Zavolal mi agent a povedal, že je príležitosť pôsobiť v Poprade. O Poprade viem, že má dobrý tím, a pre mňa je to fakt dobrá šanca vrátiť sa do extraligy. Bol som skutočne rád, že mi zavolal s touto ponukou. Chcel som tu prísť,“ otvorene priznáva Vay aj napriek tomu, že záujem o jeho služby mali aj iné kluby. „Mal som niekoľko ponúk, premýšľal som a pozerám sa do budúcnosti. Rozhodol som sa, že chcem hrať v HK Poprad,“ povedal odhodlane.

V otázke ambícií pred novým ročníkom bol zdržanlivý. „Je polovica leta, takže je to ťažká otázka. Pozerám sa stále dopredu, snažím sa robiť všetko čo najlepšie ako môžem a dúfam, že všetko bude v poriadku a dobré.“

Ako väčšina hráčov, aj Adam sa pripravuje individuálne na nový ročník. Jeho aktuálny tréningový plán je pestrý. „Veľa cvičím v posilňovni,“ povedal k letnej príprave, „ale aj boxujem, keďže to je moje hobby.“