Česká reprezentácia do 18 rokov spoznala Filipa Mešára

Po viac ako roku odohrala Slovenská reprezentácia do 18 rokov prípravné zápasy. V Piešťanoch boli súpermi mladých Slovákov hráči z Českej republiky.

V nominácii sa objavili traja hráči Popradu – Filip Mešár, Alex Šotek a Markus Suchý. Popradský veľký talent Mešár odohral oba zápasy a v tom prvom prispel k výhre 5:4 troma gólmi a jednou asistenciou.

„Hetrik chutí výborne. Ani neviem, kedy naposledy sa mi podarilo streliť tri góly v jednom zápase. Som veľmi rád, že mi to padlo. Nie je to však len moja zásluha, ale obraz celého tímu. Chlapci mi pomohli, mne sa zadarilo, ale dôležité je víťazstvo. Boli sme na zápas dobre nastavení, verili si. Hoci prišli aj výpadky v druhej či tretej tretine, som rád, že sme to vydreli,“ povedal po vydarenom zápase 17-ročný Mešár pre oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja.

V druhom zápase sa do hry dostali aj Markus Suchý a Alex Šotek, do kanadského bodovania sa nezapísali. Filip Mešár zaznamenal asistenciu pri druhom góle Slovákov a celkovo nazbieral počas tejto reprezentačnej akcie päť bodov.

Slovensko U18 – Česká republika U185:4
Slovensko U18 – Česká republika U182:3
MenoZápasyGólyAsistencieBody
Filip Mešár2325
Alex Šotek1000
Markus Suchý1000
Filip Mešár strieľa gól v zápase proti českej osemnástke (12.02.2021). Foto: hockeyslovakia.sk
Hetrik Filipa Mešára proti českej osemnástke (12.02.2021)