Ďalší odchovanec doma, do Popradu sa vracia Michael Vandas!

Sezóna je už v plnom prúde, pričom pomaly ale isto postupne uzatvárame prvú štvrtinu bojov základnej časti o tipsportligový primát. Po menej výrazných výsledkoch sa vedenie rozhodlo pre posilnenie mužstva, pričom káder sa rozrastie o odchovanca a produktívneho krídelníka Michaela Vandasa.

Ten začal sezónu v bratislavskom Slovane, kde v desiatich zápasoch zaknihoval 9 bodov za 4 góly a 5 asistencií. V kádri Belasých patril medzi najproduktívnejších hráčov, no volanie domova bolo silnejšie a tak sa obľúbenec domáceho publika vracia späť pod Tatry. „V Bratislave bolo dobré zázemie a aj partia v kabíne bola skvelá, no zatúžil som ísť domov. Taktiež som sa rozhodoval z pohľadu rodiny a pevne verím, že si to všetko sadne ako má a budeme úspešní,“ priblížil svoje rozhodnutie vymeniť hlavné mesto za Poprad 28-ročný krídelník.

Príchod Michaela je zároveň veľkou vzpruhou pre tím vedený Františkom Štolcom. Ten má po desiatich kolách na konte 13 bodov, pričom po zdravotných problémoch Matuša Paločka a Nóra Karteruda si káder posilnenie doslova pýtal. „Uvidíme, ako mi to doma pôjde. Zatiaľ mám za sebou prvé tréningy, po príchode si ma chlapci v kabíne dosť doberali, no to je v hokeji úplne normálne. S trénermi sme si ešte nestihli stanoviť nejaké úlohy, tie sa ukážu až po prvých zápasoch.“

Tak ako aj celý tím, tak aj odchovanec popradského hokeja má do sezóny jasné ciele. Tými by mala byť hlavne radosť z hokeja a hra, ktorá priláka náročného podtatranského fanúšika späť na Zimný štadión. „Chcem si užívať radosť z hokeja a dúfam, že postupne dokážeme prilákať ľudí na štadión. Verím, že aj s ich pomocou sa budeme v tabuľke postupne dostávať na vyššie priečky,“ doplnil produktívny forvard, ktorý dúfa, že si prenesie produktivitu z kádra Belasých aj domov pod Tatry. „Ako každý tak aj ja mám vysoké ambície. Nikto nejde do ligy len s tým, že ju chce odohrať. Každému ten zápasový program sadne inak. Niekomu sa dobre hrá na začiatku, niekto sa rozbehne v strede, niekto zase na konci. Sezóna je dlhá a potrebujeme postupne vystupňovať formu na čo najvyšší stupeň,“ uzavrel.

K príchodu Michaela Vandasa sa vyjadril aj riaditeľ HK Poprad, Ľudovít Jurinyi. Ten sa z hráčovho príchodu teší, pričom popradského fanúšika chce ujistiť, že odchod Michaela v tomto prípade určite nehrozí. „Sme veľmi radi, že sa nám ho podarilo podpísať. Zmluva je platná do konca aktuálnej sezóny.“

Prvý zápas čaká novú posilu Kamzíkov už dnes proti Novým Zámkom. Na chrbát si oblečie dres so svojou obľúbenou ’91‘!