Remíza v Detve potvrdila postup do semifinále
24. septembra 2020
Aukcia dresov HC Tatry
27. septembra 2020

Filip Mešár: Mojím snom je hrať v NHL

16-ročný útočník Filip Mešár patrí k veľkým talentom nielen popradského, ale aj slovenského hokeja. Počas minulej sezóny vo veku 15 rokov debutoval v prípravnom dueli A-tímu proti Krakovu a následne sa stal pevnou súčasťou popradskej juniorky, kde v 41 zápasoch nazbieral 50 bodov za 15 gólov a 35 asistencií. V aktuálnej sezóne pravidelne nastupuje v príprave seniorského tímu.

„Sezónu hodnotím pozitívne, aj keď jej záver ma mrzí, pretože sme to ako tím mali veľmi dobre rozbehnuté a boli sme veľmi dobrá partia a iba krôčik od finále. Z individuálneho hľadiska to bola pre mňa jedna z najvydarenejších sezón aj vďaka Miškovi Králikovi, s ktorým sme si veľmi dobre sadli na ľade aj mimo neho a bavili sa hokejom,“ povedal o predčasne skončenom ročníku Filip.

„Počas koronakrízy som si dal dva týždne voľno, trávil čas s rodinou a potom som začal individuálne trénovať,“ dodal o trávení času tesne po sezóne.

Filip sa dostal k hokeju prostredníctvom kamarátov, ale najprv sa venoval futbalu. „Kamaráti ma dostali na hokej, keď som mal päť rokov a mne sa to veľmi zapáčilo. V detstve bol mojim vzorom Sidney Crosby, je to stále ikona dnešného hokeja. V súčasnosti sa mi páči hra Nathana MacKinnona, jeho korčuľovanie, kontrola puku, agresivita a zakončenie.“

Zlomový moment jeho kariéry nastal v 8. ročníku: „Vtedy si ma pod krídla zobral pán tréner Skokan a dával mi každým rokom šancu hrať vyššiu kategóriu. Náročnosťou tréningov ma naučil makať, za čo mu veľmi ďakujem. Myslím si, že mi to veľmi pomohlo a posunulo vpred.“

„V tejto sezóne sa chcem prebojovať do áčka a odohrať tam čo najviac zápasov a nazbierať čo najviac skúseností. Mojím snom je si niekedy zahrať NHL, ale to je ešte veľmi dlhá cesta a veľa tvrdej práce predo mnou. Chcem si zahrať najprv extraligu a ak budem podávať dobré výkony a bude slúžiť zdravie, tak by som chcel následne odísť do Kanady a zahrať si v niektorej z juniorských súťaží,“ povedal Mešár o svojich plánoch do budúcna.

Facebook komentáre