Filip Mešár ostáva v Poprade aj v ďalšej sezóne

17-ročný talentovaný útočník Filip Mešár predĺžil zmluvu s HK Poprad.

Nádej nielen popradského, ale aj slovenského hokeja neodíde po skončení aktuálnej sezóny do zámoria. Rodák zo Spišskej Belej akceptoval návrh na predĺženie spolupráce s HK Poprad. „Rozhodol som sa aj naďalej ostať v Poprade, v popradskom klube sa mi páči a tiež tréneri mi dávajú dostatok priestoru. Spokojný som aj s vedením klubu a podmienkami, ktoré tu mám pre moje ďalšie napredovanie,“ povedal „Meško“ po podpise novej zmluvy.

„Mal som dostatok ponúk z OHL a aj QMJHL, ale po komunikácii s agentom som sa rozhodol, že najlepším krokom pre moju kariéru bude ešte ostať v Poprade,“ dodal Mešár ohľadom svojho rozhodnutia.

„Filip je pre nás platný hráč, s veľkým potenciálom hrať vo veľkom hokeji. Musí však na sebe stále tvrdo pracovať. Jeho budúcnosť sme riešili s ním a jeho agentom a myslím, že pre jeho rast je to najlepšia voľba. Netreba zabúdať nato, že Filip má veľkú šancu ísť na draft. Dĺžku zmluvy nebudem konkretizovať, ale ak by prišla pre Filipa zaujímavá ponuka, vieme sa o nej baviť. Ale teraz sa sústredíme, aby bol naďalej platným hráčom HK Poprad,“ povedal po podpise zmluvy riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi.

Filip Mešár strávil celú doterajšiu kariéru v Poprade, kde v aktuálnej sezóne debutoval v A-tíme a v základnej časti nazbieral 14 bodov (4 góly, 10 asistencií) počas 36 duelov. Reprezentoval aj Slovensko na MS do 20 rokov v roku 2021, kde odohral dve stretnutia.