Filip Mešár premiérovo do reprezentácie

Nádej slovenského hokeja, popradský útočník Filip Mešár pocestuje s reprezentáciou na Nemecký pohár.

Vedenie slovenskej hokejovej reprezentácie zaradilo na nominačný zoznam pre Nemecký pohár 2021 v Krefelde aj 17-ročného popradského útočníka Filipa Mešára, ktorý je po Šimonovi Nemcovi a Jurajovi Slafkovskom tretím hráčom talentovaného ročníka 2004 so šancou ukázať sa v seniorskej reprezentácii.

„Filipov čas nastal. Je ďalší hráč z talentovaného ročníka 2004. Sme radi, že sa mu darí v klube. Chceme ho trošku motivovať a posunúť ďalej. Budeme zvedaví, ako sa ukáže v seniorskej reprezentácii,“ povedal pre hockeyslovakia.sk na margo Mešárovej nominácie generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan.

Nominovaní hráči na turnaj do Nemecka sa zídu na zraze v pondelok 8. novembra v Bratislave. Po dvojdňovom tréningovom cykle odletia do Krefeldu, kde sa od štvrtka do nedele predstavia v troch dueloch postupne proti Švajčiarsku, Olympijskému výberu Ruska a domácemu Nemecku.

„Nominácia ma veľmi potešila. Určite je to sen každého mladého hokejistu zahrať si za slovenskú reprezentáciu. Som rád, že si to teraz môžem vyskúšať. Na turnaji sa chcem v čo najlepšom svetle ukázať trénerom, plniť ich pokyny a hrať svoju hru,“ povedal pre hkpoprad.sk Filip po zverejnení nominácie.

„Túto šancu chcem využiť nato, aby som trénerov presvedčil, že môžem dostávať pozvánky aj do budúcna. Aj keď mám stále dosť času na svoj rozvoj, určite by ma potešili aj ďalšie nominácie,“ dodal o svojich reprezentačných cieľov do budúcnosti.

„V kabíne sa to ešte veľmi nerozoberalo, ale niektorí chlapci mi už stihli zagratulovať. Uvidím, čo ma to bude stáť, či nejaké koláče alebo dotáciu do kasičky,“ uzavrel rozhovor „Meško“.