Prineste svojho fanúšika na štadión
18. novembra 2020
Preview zápasu HK Poprad vs HK Dukla Ingema Michalovce
20. novembra 2020

Filip Mešár so šancou štartovať na juniorských MS

Slovenských hokejistov do 20 rokov pod vedením trénera Róberta Petrovického čakajú v Edmontone v základnej A-skupine rovesníci z Fínska, Kanady, Švajčiarska a Nemecka. V druhej skupine sa predstavia Rusi, Švédi, Američania, Česi a Rakúšania. MS sa uskutočnia od 26. decembra 2020 do 5. januára 2021. Tento rok nikto nevypadne, pretože IIHF zrušila turnaje nižších divízií.

Slovenský tím najprv čaká kemp vo Zvolene, na ktorý nominoval tréner 45 hráčov (40 korčuliarov + piati brankári). Do dejiska šampionátu, ktorý prebehne v bubline, môže vycestovať 30 z nich (26+4). V nominácii nechýba ani zástupca HK Poprad Filip Mešár. 16-ročný útočník zatiaľ v sezóne odohral v drese A-tímu desať zápasov s bilanciou gól a dve asistencie. Pridal tiež päť plusových bodov.

“Pozvánka ma potešila. Nečakal som ju, ale myslím si, že za ňu môžem ďakovať najmä vedeniu HK Poprad a pánovi trénerovi Mikulovi, pretože mi dávajú príležitosť hrať za áčko. Ak by som nehral v áčku, tak si myslím, že by som tu pozvánku nedostal,” povedal Mešár po svojej nominácii do kempu.

“Konkurencia v tíme je veľmi veľká, ale určite zabojujem o miesto na MS. Nominácia na MS by ma istotne potešila, ale ak by to náhodou aj nevyšlo, pracoval by som ďalej na sebe a verím, že by sa miesto ušlo v budúcnosti. Ale aj tak som rád, že tie roky strávené tréningmi a zápasmi neboli zbytočné,” dodal.

Spoluhráči sa jeho nominácii potešili, zatiaľ kabína platbu nežiadala.Zatiaľ ešte nikto nič nepýtal, uvidíme čo príde neskôr, možno zase nejaké tie koláče,” pousmial sa Filip.

Facebook komentáre