Filip Mešár: Turnaj v Edmontone bol výborná skúsenosť

Popradský útočník Filip Mešár, ktorý oslávil 3. januára 17 rokov sa vrátil domov zo šampionátu do 20 rokov, ktorý hostil kanadský Edmonton.

„Som rád, že som konečne doma, v tej bubline mi chýbala rodina. Pre mňa bol ten turnaj výborná skúsenosť a som veľmi rád, že som si ho mohol vyskúšať,“ povedal na úvod Filip.

Nádej slovenského hokeja mala šťastie, že sa dostala do A-tímu Popradu, pretože juniorská liga na Slovensku je prerušená. Rovnako to vidí aj Mešár: „Určite mi pomohlo, že som sezónu začal medzi mužmi. Bolo to pre mňa ľahšie sa tam aklimatizovať. Na turnaji som videl rozdiely vo svetovom hokeji, bolo to oveľa rýchlejšie a hralo sa aj na užšom klzisku.“

Aktuálny výber potešil svojimi výkonmi a nasadením, ktoré na minulých MS chýbalo. „Boli sme výborná partia, podali sme dobré výkony. Ostatní chlapci boli tiež šikovní, bola to pre mňa výborná skúsenosť byť medzi najlepšími hráčmi do 20 rokov,“ dodal.

Bublina v ktorej sa pôsobilo bola nepríjemná, ale našťastie netrvala dlho a dalo sa to zvládnuť. „Boli sme v bubline, chodili sme iba na trase štadión – izba – jedáleň. Mali sme aj herňu, kde bola playstation a pingpongové stoly. Chýbali nám fanúšikovia, všetci sme ale mali rovnaké podmienky, je taká doba, museli sme si na to zvyknúť,“ zhodnotil Mešár edmontonskú izoláciu.

Popradskú desiatku čaká teraz prispôsobenie sa naspäť na popradský ľad. Hovorí, že to „bude náročné sa aklimatizovať naspäť na tento európsky ľad a hokej, ale zvládnem to.“

Filip Mešár v doterajšej sezóne nastúpil na 13 zápasov, v ktorých strelil gól a pridal dve asistencie. Dva zápasy odohral v prvom popradskom útoku. V Edmontone nastúpil za Slovensko do dvoch duelov, do kanadského bodovania si body nezapísal.