Jakub Dzivjak: Náš mladý tím to dotiahol veľmi ďaleko

Prinášame sériu rozhovorov s popradskými nádejami, ktoré klopú na dvere A-tímu.

Jakub Dzivjak (18) prenikol v uplynulej sezóne do A-mužstva a v piatich štartoch dokázal vsietiť tiež svoj prvý seniorský gól. Jeden duel odohral aj za Spišskú Novú Ves v druhej najvyššej súťaži. V juniorskej lige zaznamenal 38 bodov za 15 gólov a 23 asistencií v 39 zápasoch. Minulý rok sa predstavil v drese reprezentácie do 18 rokov, za ktorú odohral tri stretnutia.

„Boli sme neskutočne rozbehnutí tento rok, aj keď sme mali taký mladý tím a málokto nám veril, tak sme to dotiahli veľmi ďaleko. Škoda toho, že sme to museli skôr ukončiť, možno by sme prekvapili a vyhrali. Ale to sa už nedozvieme a musíme ísť ďalej,“ zhodnotil klubovú sezónu.

Jakub zažil bodovo slušný ročník, aj keď patrí medzi útočníkov, ktorých hokejový štýl má aj iné priority ako bodovať. „Môj prejav je viac menej založený na bojovnosti, ako na technike a som rád, lebo je tu menšia časť bojovnejších hráčov. Snažím sa však venovať aj technike.“

Vo svojich ďalších plánoch má jasno: „Mojím cieľom je hrať za A-tím, aj keď to ešte nebude stabilne. Chcem sa tam ukázať, ak sa tam opäť dostanem. Inak chcem byť aj lídrom v juniorke a dostať sa s ňou čo najďalej. Nakoniec sa túžim posunúť na taký level, aby som sa dokázal hokejom aj uživiť,“ dodal.

Aj Jakuba postretli počas hokejového rastu momenty, keď sa mu nedarilo. „Zatiaľ zlomový bod kariéry prišiel asi v 9. ročníku, keď som si moc nerozumel s trénerom a nevyťažoval ma tak, ako v minulosti, keď som hrával stabilne v prvých dvoch päťkách. Potom som nastupoval v rôznych útokoch a striedali sa pri mne spoluhráči, necítil som sa dobre a už ma prestával hokej baviť. Nejako som to tú sezónu vydržal a keď som prešiel do dorastu, tam to všetko opadlo. Bol tam už nový trénerský štáb, cítil som sa výrazne lepšie, aj sa mi viac darilo a hneď ďalší rok som sa prebojoval aj do juniorky a tam bol výborná sezóna,“ povedal o svojej doterajšej kariére.