Jakub Meliško mení dres

Do Popradu prichádza ďalší bek zo Zvolena.

Pre 26-ročného obrancu pôjde o štvrté pôsobisko v slovenskej najvyššej súťaži. Predtým pôsobil v projekte Slovensko 20, Žiline a Zvolene, s ktorým v roku 2021 získal titul. „Po sezóne som s agentom riešil nové pôsobisko. Po krátkom čase sa ozval, že má záujem Poprad a s klubom sme sa veľmi rýchlo dohodli,“ povedal na margo rokovaní.

„Verím, že sa zíde kvalitná a dobrá partia, ktorá sa pokúsi vyhrať posledný zápas v sezóne. Ja chcem hrať čo najviac a najlepšie, pomáhať vzadu aj vpredu,“ dodal o očakávaniach do novej sezóny.

„Jakub Meliško je mladý a nádejný obranca, ktorý podľa nás má potenciál aj na reprezentáciu. Má veľkú motiváciu a chuť, verím, že nám má čo odovzdať. Ako obranca vie hrať do tela, má výbornú prvú rozohrávku, vie hrať s pukom. Teším sa na jeho príchod a verím, že bude patriť medzi naše stálice,“ zhodnotil novú posilu riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi.

Meliško odohral v najvyššej súťaži 173 zápasov s bilanciou 9 gólov a 25 asistencií. Okúsil aj francúzsku najvyššiu súťaž, keď pôsobil v Bordeaux a Gape. V roku 2017 získal titul v zámorskej nižšej súťaži NAHL v drese Lone Star Brahmas.