Majstrovi sme podľahli 1:2, stretneme sa s ním v play-off

HK Nitra – HK Poprad 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 1. Tvrdoň (Slovák, Milam), 44. Cope (Pupák, Slovák) – 46. Zagrapan (Hvila, Fabian) Rozhodovali: Goga, Jonák – Návratek, Kacej, vylúčení: 4:4, presilovky: 1:0, oslabenia 0:0, 2227 divákov

HK Nitra: Hartzell – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, Meland, Versteeg, Pupák, Korím – Cope, Slovák, Tvrdoň – H. Ručkay, Krištof, Kutálek – Macík, Šiška, Šille – Štefanka, Paukovček, Bajtek

HK Poprad: Šúrek – Guliaev, Fabian, Davydov, Dinda, Ježek, Pokovič, Szücs – Bondra, Zagrapan, Hvila – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Matej Paločko, Murček, Matúš Paločko – Lichanec, Troliga, Bjalončík – Abramov

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „My sme jednoznačne chceli ísť do zápasu s víťazným cieľom. Domáci a posledný duel základnej časti nám nevelil nič iné, ako uspieť. Nepozerali sme sa na ostatné zápasy. Myslím si, že keby bolo v desiatej minúte 4:0, tak by nemohol nikto nič povedať. Boli tam obrovské šance, ktoré sme nevyužili. Stále to bolo 1:0 a neodskočili sme na viac gólov, aj keď šance sme mali. Potom sme dali na 2:0 a súper dal šťastný gól. Myslím si, že celý zápas sme boli jednoznačne lepší a strážili sme si to. Tretiu sezónu za sebou hráme so súperom, s ktorým sme odohrali posledné kolo základnej časti. Samozrejme, play off bude úplne iné ako nedeľný zápas. Všetko je zabudnuté a začína sa nová a veľmi náročná súťaž.“

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „My sme nezachytili úvod. Prvá tretina bola totálne v réžii Nitry. V druhej a tretej tretine sme sa trochu dostali do tempa a vzchopili. Mali sme šance a kládli sme aký-taký odpor, žiaľ, v oslabení sme dostali gól na 2:0 a potom sme už dokázali len skorigovať výsledok na 2:1. Po všetkých nedeľných dueloch sa sem vo štvrtok vrátime. Verím, že potrápime majstra z minulej sezóny a budeme dôstojným súperom v prvom kole play off.“