Martin Hrnčár pokračuje ako hlavný tréner Popradu

Od vedenia klubu dostal dôveru aj pre sezónu 2022/23.

11. februára 2022 bol menovaný ako hlavný tréner A-mužstva, ktorému sa podarilo priamo postúpiť do play-off a v ňom absolvovať sedemzápasovú sériu s Nitrou.

„Mojou prioritou bolo ostať v Poprade a aj keď rokovania trvali trošku dlhšie, dopadli pre mňa dobre. Bol som odmenený za robotu, ktorú sme spravili spolu s mojimi asistentmi za tie dva mesiace. Na novú sezónu sa veľmi teším, pretože si môžem skladať káder od začiatku, a nie naskakovať do rozbehnutého vlaku,“ povedal na úvod Martin Hrnčár.

„Aktuálne spolu s vedením dávame dohromady tím. Je to dlhodobý proces a snažíme sa ho vyskladať tak, aby sme boli nielen konkurencieschopní, ale dokázali aj tvrdiť muziku. Pretože Mesto Poprad a HK Poprad si zaslúžia, aby hokej v Poprade skončil výsledkovo čo najvyššie a mal čo najdlhšiu sezónu,“ dodal staronový lodivod Kamzíkov.

„Martin nastúpil do mužstva za veľmi zlého stavu, málokto by si na to vtedy trúfol a dokázal odviesť skvelú prácu. Má dostatočné vzdelanie a skúsenosti, aby si svoje miesto zastal. Mužstvo pozdvihol, stmelil, má prirodzenú autoritu a zlepšil aj herný prejav. Na Slovensku momentálne nie je veľa slovenských trénerov, ktorí si vedia zastať svoje miesto v ambicióznych kluboch a my sme nechceli ísť do zahraničného experimentu. Podľa nás patrí k nastupujúcej kvalitnej generácii slovenských trénerov a aj preto mu dávame dôveru a šancu. Za prácu odvedenú posledné dva mesiace si to aj zaslúži,“ vyjadril sa po predĺžení zmluvy riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi.