Návšteva na letnej príprave Kamzíkov – mladší žiaci
19. júna 2020
Návšteva na letnej príprave Kamzíkov – prípravka
24. júna 2020

Michal Králik: V oboch súťažiach sme mohli mať úspech

Prinášame sériu rozhovorov s popradskými nádejami, ktoré klopú na dvere A-tímu.

Michal Králik (21) debutoval za Poprad počas minulej sezóny v Tipsport Lige a zaznamenal v nej 24 štartov a tri body za gól a dve asistencie. Odchovanec Liptovského Mikuláša prestúpil do popradského dorastu z liptovskej juniorky v sezóne 2016/17 a následne patril tri sezóny ku kľúčovým hráčom popradského juniorského tímu. Celkovo nastúpil v juniorskej súťaži v 208 zápasoch a strelil v nich 104 gólov.

„Za prvý zlomový moment kariéry považujem príchod do Popradu a za druhý túto sezónu, v juniorke sa nám darilo a od trénerov som dostal veľa priestoru, za čo im ďakujem. Tiež ďakujem trénerom A-tímu, že mi dali možnosť napredovať a odohrať prvé zápasy v lige,“ začal svoje rozprávanie Michal.

Sezónu hodnotím len pozitívne, ako po tímovej aj individuálnej stránke. Doslova som si ju užil. V juniorskom mužstve sa nám darilo celú sezónu podávať vyrovnané výkony a mali sme to rozohrané slušne. Výborne sme si v útoku sadli hneď od začiatku s Filipom Mešárom a asi na jediný zápas sme odohrali všetky spolu. Skvelo sme sa dopĺňali, bavili sme sa hokejom. Sadli sme si na ľade aj mimo neho. Takisto A-mužstvo mohlo ísť veľmi vysoko. Veľmi som si užíval, že som mohol sledovať takých vynikajúcich hráčov, trénovať s nimi a čo to od nich odkukať. Jediná škoda, že to skončilo ako skončilo, keďže v oboch súťažiach sme mohli dosiahnuť veľký úspech,“ zhodnotil Michal predčasne ukončený ročník.

„Počas koronakrízy som si dal dva týždne úplné voľno, trávil som čas s rodinou, hlavne som dobiehal zameškané v škole, v rámci možností som chodil do prírody, postupne som začal trénovať a pripravovať sa na náročnú letnú prípravu. V novej sezóne sa chcem presadiť do základnej zostavy A-tímu, podávať stabilné výkony, udržať sa v ňom celú sezónu a dosiahnuť tímový úspech. Teraz chcem hlavne ostať v Poprade, čo ešte bude o rok momentálne neriešim,“ načrtol svoju najbližšiu budúcnosť Michal.

Michal sa dokázal presadiť aj napriek svojej výške a aj on pozoruje vo svete hru najmä nižších hráčov. Inšpiráciou sú pre mňa hlavne vzrastom menší hráči a tých sa snažím sledovať, keď spomeniem tak je to určite Brendan Gallagher z Montrealu Canadiens, má čuch na góly a nebojí sa ísť pred bránu kde to bolí.”

Michal študoval na Hotelovej akadémii odbor Spoločné stravovanie a patril v máji k tým šťastným, čo zmaturovali vďaka spriemerovaniu známok. „Ak by som nehral hokej, tak v civilnom zamestnaní by som asi bol kuchár, keďže som to vyštudoval. V športovej kariére by to bol tenis alebo futbal. Čo sa týka ďalšieho štúdia, som prijatý na vysokú školu v Prešove, Fakulta športu v odbore šport a zdravie.”

A šport patrí celkovo k jeho hobby: „Keď to umožňuje čas, hrávam tenis a hokejbal za Funky Monkeys Liptovský Mikuláš. Rád si však pozriem aj dobrý film.”

Ako väčšinu hráčov aj Michala priviedli k hokeju jeho rodičia. „Rodičia ma doviedli na štadión a mne sa hokej zapáčil a hrám ho dodnes. Veľmi im zato ďakujem a tiež aj ostatným členom rodiny. Bola to zásluha najmä otca, ktorý hokej v minulosti hrával aj tu v Poprade, kde v sezóne 1990/91 získali titul v Slovenskej národnej lige.”

Facebook komentáre