Mike Dalhuisen naďalej Kamzíkom

32-ročný holandský obranca Mike Dalhuisen ostáva súčasťou popradskej kabíny.

Skúsený bek začne svoju tretiu extraligovú sezónu. Pod Tatry sa sťahoval počas jeho úvodného ročníka na Slovensku, keď sa stal súčasťou výmeny medzi Popradom a Michalovcami. V uplynulej sezóne odohral za Poprad 62 zápasov, nazbieral v nich 33 bodov (10 g, 23 a) a pridal aj 36 plusiek. „Rozhodol som sa ostať v Poprade, pretože som si tu vytvoril špeciálny vzťah s mestom, ľuďmi a organizáciou. Ocenil som, ako sa snažil klub o moje zotrvanie a aj ja chcem pôsobiť v organizácii, ktorá rešpektuje moju pracovnú morálku a tiež vidí hodnotu, ktorú prinášam klubu a mestu,“ povedal na úvod rozhovoru Dalhuisen.

„Som pyšný nato, aké vznikli spojenia medzi mnou a fanúšikmi. Bol som po sezóne zavalený správami a telefonátmi, ktoré ma nabádali, aby som z Popradu neodchádzal. Predĺženie zmluvy bolo pre mňa ľahké rozhodnutie a rokovania boli rýchle. Mal som veľa ponúk a aj napriek tomu, že chcem vidieť veľa nových miest a spoznať veľa nových ľudí, tak som ich odmietol. Po minulej vydarenej sezóne som cítil, že si zaslúžim lepšiu zmluvu. S klubom sme sa rýchlo dohodli na výhodnej zmluve pre obe strany a som rád, že túto zmluvu spečatili podpisom,“ poodhalil Holanďan čo predchádzalo predĺženiu kontraktu.

Poprad postúpil po 10 rokoch do finále, ale vytúžené zlato z toho nebolo. „Mám iba jeden cieľ. Pomôcť tímu v progrese a oslavovať v apríli na námestí s fanúšikmi ako šampión. Teraz sme boli veľmi blízko, ale nevyšlo to a tak verím, že dostaneme ďalšiu šancu to zmeniť,“ vyjadril sa o ambíciách do novej sezóny.

Súčasťou Popradu sa stane Mikeov bývalý spoluhráč a kamarát Joe Basaraba, z čoho má veľkú radosť. „Mal som veľký podiel na tom, že „Bass“ príde do Popradu. Sľúbil som Ľudovi veľmi dobrého hráča, ale aj charakterového. Je to podobné, ako keď prišiel James Livingston. Nie je veľa ľudí, za ktorých by som dal ruku do ohňa, ale „Livy“ a „Bass“ sú hráči, za ktorých viem postaviť svoju reputáciu. S Joeom sme strávili veľa času, keď sme spolu hrali v USA a verím, že naše priateľstvo opäť pookreje a odohráme spolu viac ako len nasledujúcu sezónu,“ zakončil Mike rozhovor.

„V súčasnosti patrí u nás k nenahraditeľným obrancom. Počas minulého ročníka a hlavne v play-off ukázal srdce, bojovnosť a hral aj cez bolesť. Urobil maximum pre úspech a teraz je dosť motivovaný, aby sa naše umiestnenie zlepšilo. My sme boli spokojní s jeho hrou a pracovnou morálkou. Veríme, že bude naďalej prínosom nielen v obrannej a silovej hre, ale aj v produktivite. Tešíme sa z podpisu zmluvy, mal veľa ponúk a bol o neho enormný záujem,“ vyjadril sa riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi.

Dalhuisen strávil väčšinu kariéry v zámorí, po pôsobení v univerzitnej súťaži NCAA začal profesionálne hrať v AHL a ECHL. Po návrate do Európy pôsobil jednu sezónu v Dánsku, kde sa stal s tímom Esbjergu dánskym majstrom, dve v ruskej nižšej súťaži VHL v drese kazašského Usť-Kamenogorsku a pred príchodom na Slovensko odohral rok v nemeckej DEL2. Holandsko reprezentoval v kategóriách do 18 a 20 rokov a zúčastnil sa štyroch seniorských šampionátov nižšej kategórie.