Na slovíčko s posilou: Jamie Arniel

32-ročný center Jamie Arniel sa od svojho príchodu pod Tatry zaradil medzi piliere popradského útoku.

Prvé hokejové kroky zaznamenal v rodnom ontárijskom Kingstone. „Ako každý v Kanade, aj ja som začal korčuľovať vo veku 3-4 roky a onedlho už som nastúpil do hokejovej prípravky,“ povedal o svojich začiatkoch.

Počas juniorskej kariéry si vybral cestu v OHL. „V Kanade máte iba dve možnosti, buď ísť cez juniorskú ligu alebo potom cez univerzitnú. Ja som si vybral OHL. Bola to skvelá voľba, najprv to bolo ťažké byť v mladom veku mimo domova, ale nakoniec to bola cesta, ktorá priniesla veľa zážitkov a zručností,“ zhodnotil svoju juniorskú voľbu.

Jamieho následne v roku 2008 draftoval v 4. kole Boston Bruins. Do NHL sa pozrel iba na jediný duel, ale bolo to práve v sezóne, keď Boston vyhral Stanley Cup pod vedením slovenského kapitána tímu Zdena Cháru. Vďaka tomu získal Jamie prsteň za zisk Stanleyho pohára, ale nesplnil podmienku, aby bolo jeho meno vyryté na tejto trofeji. „Keď som sa dostal do organizácie Bruins, tak tá patrila v tom čase medzi najlepšie na svete a bolo brutálne ťažké sa dostať do prvého tímu. Snažil som sa na farme čo to šlo, a som rád aj za ten jeden zápas,“ povedala popradská deviatka o tejto časti svojej kariéry.

Po skončení nováčikovskej zmluvy v Bostone sa rozhodol prísť do Európy. „Bol som mladý a dostal som dobrú príležitosť v Berlíne. Spätne to hodnotím ako veľmi dobrú voľbu, prežil som tu skvelú sezónu vo výbornej lige, ktorá mi dala veľmi veľa do budúcnosti,“ skonštatoval.

Práve tu v sezóne 2012/13 získal zatiaľ svoj jediný seniorský titul. Odvtedy vie, čo je potrebné spraviť pre úspech: „Základ je hrať ako tím. Vyhrať je vždy veľmi ťažké, ale kabína sa musí zoceliť do jedného celku, iba vtedy má šancu splniť vytúžený cieľ.“

Ďalšiu sezónu začal vo Fínsku, ale po troch dueloch sa presunul do Dornbirnu, kde napokon odohral päť sezón za sebou. „Cítil som sa tu ako doma. Organizácia bola skvelá, aj hráči, hrali sme dobrý hokej. Prostredie bolo krásne, tie výhľady. Aj túto časť mojej kariéry hodnotím na výbornú.“

V EBEL ešte odohral sezónu vo Viedni a Bolzane. Po ročnej anabáze v nemeckej druhej lige začal túto sezónu v drese Bratislave Capitals, ktorá musela po smutných udalostiach ukončiť sezónu a rozpustiť káder. Vďaka pobytu v Bratislave ochutnal kúsok Slovenska už pred príchodom pod Tatry. „Bratislava ponúkla mnoho možností čo sa týka jedla, ale niečo som ochutnal aj tradičné slovenské najmä vďaka Dávidovi Bondrovi.“

Jamie Arniel zatiaľ nastúpil za Poprad v 10 zápasoch, ale už sa zapísal aj do histórie extraligy. Ako jej 9. hráč strelil v jednom zápase 5 gólov.