Na slovíčko s posilou: Olli Vainio

28-ročného rodáka z Tampere čaká prvá zahraničná sezóna.

Pre fínskeho obrancu to bude prvá legionárska skúsenosť, ale neprichádza to úplne neznámeho prostredia: „O záujme Popradu som sa dopočul pred pár týždňami od môjho agenta. Následne som sa rozprával s pár fínskymi hráčmi a trénermi, ktorí Poprad poznajú a tí mi potvrdili, že je to organizácia na vysokej úrovni a že mesto je krásne. Veľmi sa teším, že si zahrám v novej lige a spoznám lokálnu hokejovú kultúru. Slovenská liga je kvalitná súťaž s výbornými hráčmi, takže už sa nemôžem dočkať. Referencie o lige a Poprade som zbieral od fínskych hráčov a trénerov, ktorí pôsobili na Slovensku,“ vyjadril sa o získaných informáciách Vainio.

HK Poprad potreboval vystužiť obranu kvalitným obrancom, ktorého životopis napĺňa očakávaniami. „Ako hráč by som sa charakterizoval tak, že som obojsmerný obranca. Rád hrám do tela, no taktiež si rozumiem s pukom. Snažím sa vždy pracovať tvrdo a čo najviac pomôcť tímu,“ zhodnotil svoju hru.

Skúsený bek má od Slovenska veľké očakávania: „Od tohto dobrodružstva očakávam, že si užijem dobrý hokej, spoznám nových ľudí a okúsim slovenskú kultúru. Mimo ľadu som veľmi pokojná osobnosť. Rád šport hrám, ale aj sledujem. Navyše si rád pochutím na kvalitnom jedle.“

Zatiaľ vo svojej kariére nezískal seniorské zlato a tak aj v tomto smere prichádzajú ambície. „Verím, že sa nám podarí vyhrať množstvo zápasov a predĺžime si tú sezónu čo najviac. Chcem sa stať kľúčovým hráčom, ktorý pomôže tímu k víťazstvám a taktiež dúfam, že posuniem svoju hru na ďalší level,“ povedal na záver rozhovoru.