Na slovíčko s trénerom: Chceme hrať atraktívne a pokúsiť sa o finále

Porozprávali sme sa so staronovým hlavným trénerom o tom, čo čaká fanúšikov v novej sezóne.

Ako prebiehali rokovania po sezóne a prečo sme na potvrdenie museli dlhšie počkať?
Mali sme niektoré veci predjednané dopredu, komunikácia však bola možno dlhšia, ale zároveň veľmi férová. Trvalo to dlhšie možno preto, že aj vedenie chcelo mať istotu, že sa rozhodne správne. Je to aj o dôvere. Ja som bol pri mužstve krátko, iba dva mesiace a vieme, že tie dva mesiace boli náročné a ťažké a nemôžem povedať, že sezóna skončila šťastne, lebo sme nepostúpili do semifinále. Posledný týždeň základnej časti a play-off ukázali, že sme sa vybrali správnou cestou. Ľudia si túto sériu zapamätajú aj napriek tomu, že sme po 7. zápase nepostúpili ďalej.

Mali ste aj iné ponuky?
Zbytočne sa o nich rozprávať. Pre mňa bola priorita ostať v Poprade a poskladať spolu s kolegami a vedením taký tím, ktorý môžeme viesť od začiatku a nie naskočiť do rozbehnutého vlaku. Chceme s tímom pracovať dlhodobejšie, poskladať ho a pripraviť tak, aby hral atraktívny hokej o najvyššie priečky a aby sa vrátil divák v čo najvyššom počte na tribúnu. Pretože Mesto Poprad a popradský hokej si to zaslúži.

Teraz poďme k hráčskemu kádru. Vraj nastane prievan v šatni.
Áno je to tak. Ale skladbu nového tímu si ešte necháme vo vlastnej kuchyni. S vedením pracujeme na tom, aby tím mal svoju pevnú a dobrú kostru. Na tú kostru nabalíme hráčov, ktorí budú spĺňať podmienky na hokej, ktorý chceme hrať. Veríme, že budeme mať pri ich výbere šťastnú ruku, pretože v hokeji nie vždy vyjde posila, tak ako očakávate. Menoslov zatiaľ nezverejním, ale diváci sa podľa mňa majú načo tešiť.

Viedli ste 10 mesiacov juniorský tím a niektorí museli zaskakovať za zranených hráčov na konci základnej časti alebo v play-off. Aké sú s nimi plány?
Juniori mali dlhú sezónu, pretože hrali finále. Teraz potrebujú kúsok oddychu a tiež aj mať čas na školu a dobehnúť zameškané. Je dobré, ak zimák nachvíľu vypustia z hlavy a oddýchnu si od prostredia. S niektorými chlapcami už ale riešime, aby sa postupne začali zapájať do našej prípravy počas leta a vyšli s nami na ľad. Uvidíme, ako sa so všetkým popasujú. Všetko sú to hráči, ktorí môžu hrať aj v juniorskej lige. Tiež musíme myslieť nato, že nám Filip Mešár asi odíde do zámoria a toto miesto musíme kvalitne nahradiť mladým hráčom. Lebo ak ho nenájdeme, budeme mať voľné miesto na súpiske a nebudeme môcť hrať na kompletné štyri útoky. Šancu a priestor chlapci z juniorky dostanú a uvidíme, ako zvládnu prechod k seniorom, ktorý je veľmi náročný. Všetko budeme riešiť za behu, či už nejaké hosťovanie v 1. lige a podobne, aby sme im ho pomohli zvládnuť.

Aké budeme mať ambície do novej sezóny a čo môžu fanúšikovia očakávať od tímu?
Nepoznáme osobné ambície, iba tie tímové. Chceme počas celej sezóny hrať o vrchné priečky a postup do play-off je základná povinnosť. Na tú chceme nadviazať a ísť ďalej. A keď hrala naposledy juniorka finále, tak by som bol rád, ak by si ho opäť zahral aj seniorský tím.