Pravidlá vyvolávajúce vášne – Zlomená hokejka/Pokračovanie v hre – Výmena
19. mája 2020
Medzisezónne číslo časopisu Poprad Hockey
26. mája 2020

Návšteva na letnej príprave Kamzíkov – dorastenci

Aj počas tohto obdobia medzi sezónami vám prinášame sériu reportáži o letných prípravách jednotlivých ročníkov HK ŠKP Poprad. Tento rok sú však poznačené situáciou ohľadom koronavírusu. Ako sa s tým dokázali vysporiadať tréneri v Poprade?

Prípravu na nový ročník odštartovali aj dorastenci. Trénerská dvojica Daniel MichlíkIgor Rataj privítala na prvom zraze aj nové tváre. O rezervách spôsobených dlhšou pauzou však hovoriť nemohli. „Neviem to úplne porovnať. Prišlo k nám 12 nových hráčov. Medzi chlapcami, ktorí pôsobili v kategórii kadetov a tými, ktorí boli v doraste, je veľký rozdiel. S úrovňou pripravenosti nováčikov sa postupne zoznamujeme,“ povedal na úvod hlavný tréner Daniel Michlík, ktorý prevzal pozíciu po svojom kolegovi.

Úvod prípravy sa spája s obmedzenými podmienkami. Chýbajúce cvičenia nahrádzajú inými. „Určite nám niečo chýba, ale musíme sa s tým vysporiadať. Všetko sa dá spraviť, aj keď nie v 100 %-ných podmienkach, ale dokážeme veľa cvičení nahradiť inými, ktoré sú rovnako potrebné pre hokejistu,“ odhodlane prehlásil kormidelník.

Predsezónne obdobie majú rozplánované. Harmonogram najbližších týždňov je jasný. „Naša príprava potrvá 7 týždňov. Nasledovať budú ďalšie tri, keď budú mať chlapci aktívne voľno, počas ktorého sa budú musieť udržiavať sami. 20. júla sa opäť stretneme a budeme pokračovať v spoločnej príprave.“

asistent trénera Igor Rataj

Obsah tréningových jednotiek je spočiatku cielený najmä na mladších hráčov. Tomu sú prispôsobené cvičenia. „Pri chlapcoch, ktorí prišli z kategórie kadetov, sa musíme spočiatku zamerať viac na silu, ale inak komplexne rozvíjame kondičné ako aj koordinačné schopnosti hráčov,“ ozrejmil dlhoročný popradský tréner.

S predpokladaným oddialením súťaží sa natíska otázka, či do prechodu na ľad, ktorý bude k dispozícii v neskoršom termíne ako obvykle, pôjde o udržiavaciu fázu. „Nabehneme na prípravu mimo ľadu avšak naplno. Budeme pracovať v režimoch potrebných pre hokejistov, aby boli 100 % pripravení na novú sezónu,“ uzavrel Michlík.

 

Facebook komentáre