Dávid Romaňák: V doraste som váhal, či ešte pokračovať
17. júna 2020
Michal Králik: V oboch súťažiach sme mohli mať úspech
21. júna 2020

Návšteva na letnej príprave Kamzíkov – mladší žiaci

Aj počas tohto obdobia medzi sezónami vám prinášame sériu reportáži o letných prípravách jednotlivých ročníkov HK  ŠKP Poprad. Tento rok sú však poznačené situáciou ohľadom koronavírusu. Ako sa s tým dokázali vysporiadať tréneri v Poprade?

Tradičnú letnú zaberačku odštartovali aj budúci piataci a šiestaci. „Začali sme 11. mája. Za nami je 6 týždňov prípravy a blížime sa ku jej koncu. Na záver čakajú chlapcov výstupné testy,“ ozrejmil časový plán hlavný tréner Roman Tomas. Ten povedie svojich zverencov s minuloročným kolegom Martinom Beckom a druhým asistentom, ktorým sa stal Marek Kolba.

Na prvom zraze privítal trénerský triumvirát 22 piatakov a 26 šiestakov. Okamžite sa pustili do práce, aby dohnali rezervy. „Po trojmesačnej pauze sme videli, že väčšina chlapcov nič nerobila. Ťažko sa do toho dostávali a najmä prvé dva týždne boli náročné. Teraz sa však už vracajú do starej normy a vidieť už zlepšenia najmä v pohybe,” povedal Tomas. V období dlhšieho oddychu spôsobeného celosvetovou pandémiou vidí aj pozitíva. Musím však povedať, že chalani vyrástli a bol som milo prekvapený. K niečomu tá dlhá pauza prospela,” netajil nadšenie.

Predsezónne obdobie je v tejto kategórii  stále spojené aj so zábavou. „Zameriavame sa hlavne na všeobecnú stránku kondície, silu, koordináciu a rýchlosť. Idem nám však o správnosť vykonávania cvičení, rozsah pohybu. Odrazí sa na to ľade pri flexibilite. Hráme však aj hry, aby hráči pri nich rozmýšľali, pochopili čo robia a počúvali pokyny trénera,” priblížil zameranie hlavný tréner. Pri mladších je ťažšia práca, predsa len sa vyvíjajú aj mentálne, ale sú ctižiadostiví. Je vidieť, že niektorí, ak budú dobre pracovať, sa dostanú ďaleko,dodal.

Na rozdiel od mladších kolegov sú šiestaci nielen skúsenejší, ale aj početnejší. „V tíme máme silnú konkurenciu. Počas sezóny sa hráči navzájom ťahajú. Aj v zápasoch dávame dohromady tých, ktorí sú na jednej úrovni,” uzavrel Tomas.

 

Facebook komentáre