Michal Králik: V oboch súťažiach sme mohli mať úspech
21. júna 2020
Tomáš Vošvrda ostáva v Poprade ďalšie dva roky
26. júna 2020

Návšteva na letnej príprave Kamzíkov – prípravka

Aj počas tohto obdobia medzi sezónami vám prinášame sériu reportáži o letných prípravách jednotlivých ročníkov HK  ŠKP Poprad. Tento rok sú však poznačené situáciou ohľadom koronavírusu. Ako sa s tým dokázali vysporiadať tréneri v Poprade?

Celosvetová pandémia ukončila sezónu aj začínajúcim popradským hokejistom. Úplne bez pohybu neostali. „Dostali odo mňa tréningy, hoci kontrolovať to nebolo možné,“ povedal v úvode rozprávania hlavný tréner Ondrej Homa, ktorý plnenie plánov preveril na začiatku prípravy. „Bolo vidieť že niektorí sa plánom venovali a robili napríklad kliky. U mnohých je vidieť zlepšenia, prišli v dobrej kondícii. Pri týchto deťoch je to však najmä o všeobecnej pohybovej príprave,“ dodal tréner hráčov tretieho a štvrtého ročníka.

Opatrenia orgánov ovplyvnili v tréningovom procese aj túto kategóriu. „Prvé týždne boli striktné, dodržiavali sme rozostupy a nemohli sme hrať športové hry, aby nedochádzalo ku kontaktu. Tieto deti majú mať veľký podiel športov, a preto to bolo náročné. Ale vysporiadali sme sa s tým. Hrávali sme hry alebo behali štafety v upravenej podobe a bez akéhokoľvek kontaktu detí,“ zaspomínal na úvodné týždne predsezónnej zaberačky.

Aktuálne je možné realizovať prípravu v štandardnom režime. Zverenci bývalého popradského útočníka postupujú podľa plánu. „Vykonávame cviky v rámci rozvoja senzitívnych období. Cvičenia sú zamerané na koordinačné schopnosti, behy, skoky, obratnosť. Teraz sme už zapracovali aj prvky gymnastiky. A hlavne sa už môžme venovať športovým hrám, pri ktorých si hokejisti ani neuvedomujú, že rozvíjajú svoje schopnosti. Zapájajú pritom ruky, nohy, čo dopomáha k všestrannému rozvoju.“

Príprava sa blíži k záveru. Počas júla budú mladí hokejisti oddychovať. „Keď sa vrátime z dovoleniek, budeme pokračovať tzv. kempom v trvaní 6 dní. Rozbehneme tak ďalšiu fázu prípravy. Zúčastnia sa ho hráči tretieho aj štvrtého ročníka, ktorí prejavili záujem. Kemp sa uskutoční v Námestove. Pripravené budú dve hodiny ľadu denne, k dispozícii budeme mať bazén a telocvičňu. Pôjde o takmer týždňový športový maratón,“ prezradil plány na august, počas ktorého sa budú s ľadom potýkať častejšie. „V súčasnosti nevieme, kedy bude pripravený ľad v Poprade a či budeme mať na ňom od začiatku priestor aj my. Budeme preto pokračovať v suchej príprave, ale určíme odohráme niekoľko priateľských duelov v Levoči,“ uzavrel Homa.

Facebook komentáre