OTVORENÝ LIST PREZIDENTOVI SZĽH MIROSLAVOVI ŠATANOVI
4. júna 2020
Na slovíčko s riaditeľom klubu: Limity divákov na štadióne
12. júna 2020

Návšteva na letnej príprave Kamzíkov – starší žiaci

Aj počas tohto obdobia medzi sezónami vám prinášame sériu reportáži o letných prípravách jednotlivých ročníkov HK  ŠKP Poprad. Tento rok sú však poznačené situáciou ohľadom koronavírusu. Ako sa s tým dokázali vysporiadať tréneri v Poprade?

Pri kormidle popradských siedmakov a ôsmakov pokračuje aj v novej sezóne dvojica Peter Klouda a Branislav Pokorný. So svojimi zverencami absolvujú v týchto dňoch suchú letnú prípravu. „Pripravovať sme sa začali 11. mája. Plán máme zostavený na 7 týždňov. Počas tohto obdobia absolvujeme aj sústredenie spojené s liečením v ústave detskej tuberkulózy a respiračných chorôb. V predsezónnom období čakajú chlapcov okrem tréningov aj zdravotené vyšetrenia a procedúry,” ozrejmil časový harmonogram letnej zaberačky tréner Klouda.

Na tréningoch privítali nové tváre. „V kategórii budúcoročných ôsmakov máme chlapcov, ktorých sme viedli v uplynulej sezóne. Aktuálne sa ich pripravuje 17 vrátane dvoch brankárov, dvaja hráči majú individuálnu prípravu. Môžem konštatovať, že v tomto ročníku máme málo chlapcov a uvidíme, či niekto ešte príde alebo sa k nám pripoja mladší chlapci. Naopak, slušný počet hráčov je medzi siedmakmi, ktorých postupne spoznávame. Tých máme 27,” upresnil počty bývalý popradský útočník.

Letná príprava má presne stanovené ciele a zameranie. V oboch ročníkoch sú však rozdiely. „Mladších hráčov, budúcoročných siedmakov, učíme správnym návykom. Pri starších pokračujeme v tom, v čom sme začali minulý rok. Posilňujeme najmä stred tela a dolné končatiny. Menej sa venujeme vytvalosti, viac sile, balančným cvičeniam a spevňovaniu celého tela. Prioritou v týchto kategóriách je dobré korčuľovanie, preto sa zameriavame na stred a spodok tela. Všetko vykonávame vlastnou váhou.”

Hoci je súťažný ročník ešte v nedohľadne, šéf lavičky vie, čo bude cieľom. „Chceme sa dostať na majstrovstvá Slovenska a uhrať čo najlepší výsledok. Máme šikovný ročník,” ambiciózne prehlásil Klouda.

Facebook komentáre