Ofenzívu Kamzíkov posilnil James Livingston

HK Poprad sa dohodol na zmluve s kanadským útočníkom Livingstonom. S mužstvom absolvoval prvý tréning

Tridsaťročný Kanaďan prišiel do Popradu včera večer a s mužstvom absolvoval dnes ráno aj úvodný tréning. „Rozprával som sa najprv s Mikeom Dalhuisenom, s ktorým som hrával v Nemecku a neskôr aj s Marekom Zagrapanom, hrali sme spolu v Rakúsku. Neskôr som sa spojil aj s pánom Jurinyim. Boli aj problémy spôsobené koronavírusom, ale všetko prebehlo našťastie v poriadku. Teším sa, že som sa pripojil k mužstvu a som pripravený hrať. Na Poprad som sa tešil,“ povedal krídelník draftovaný St. Louis Blues.

Sympatický Kanaďan sa teší na slovenskú výzvu. „Z ligy poznám zopár hráčov, taktiež aj niektorých Slovákov. Na Slovensku som nikdy nehral, aj keď som bol pred pár rokmi si pozrieť Bratislavu na pár dní. Je to pekné mesto. Zatiaľ som tu len druhý deň, ale čo som stihol vidieť, tak Poprad je veľmi pekné, útulné mesto pod peknými horami,“ dodal James.

Na prvom tréningu hneď zapadol do mužstva. Teší ho, že mužstvo má dobrú formu a ako sám hovorí, je pripravený na novú súťaž. „Priznám sa, že veľa zápasov som nevidel, ale posledný duel som si pozrel na internete a mužstvo vyzerá veľmi dobre. Hráči sú tu veľmi šikovní korčuliari, taktiež aj technici, o čom som sa presvedčil na dnešnom tréningu. Trénovalo sa mi super. Som fyzický hráč, veľmi rád sa zrážam a pomáham v útoku, ale aj v obrane. Rád pomôžem vo všetkom čo viem.“

185 centimetrový pravák a rodák z Halifaxu obliekal v uplynulom ročníku dres škótskeho Fife Flyers. Skúsenosť s britskou EIHL má aj z pôsobenia v Cardiffe. V Európe už hral v nemeckom druholigovom Bad Nauheim a rakúskom Dornbirne. Najväčšiu časť kariéry strávil v zámorskej AHL a kanadsko-americkej juniorskej OHL. V Poprade bude Livingston nosiť dres s číslom 62.