Kaufland Cup 2020 v Poprade, vstupenky dostupné na Predpredaj.sk
28. januára 2020
Preview zápasu HC SLOVAN Bratislava vs HK Poprad
29. januára 2020

Pierre-Luc Mercier sa upísal Popradu

Kanadský útočník Pierre-Luc Mercier sa dohodol na kontrakte s tipsportligistom z Popradu. K mužstvu sa pripojil už počas dnešného tréningu.

Pre dvadsaťsedemročného forvarda bude angažmán pod Tatrami prvým v Európe. „Som nadšený z toho, že môžem byť súčasťou popradského tímu. Počul som veľa dobrého o mužstve, fanúšikoch, klube, lige aj meste samotnom,“ povedal po príchode Mercier.

Klubu chce pomôcť k dobrému výsledku. „Chcem podávať čo najlepší výkon. Verím, že v play-off pôjdeme kolo po kole a pokúsime sa vyhrať titul. Ja osobne som dobrý korčuliar a v zápase tvrdo pracujem. Dúfam, že si budeme všetci užívať hokej. Pre mňa to môže byť zároveň šanca získať kontrakt v Európe aj na ďalší ročník,“ uviedol 185 centimetrov vysoký Kanaďan.

Popradčania tak majú v kádri opäť osem legionárov. „Po odchode Lodgea sme chceli ešte doplniť útok a znova sme sa obzerali po zámorskom hráčovi. Veríme, že Pierre nám pomôže a jeho pôsobenie bude mať plynulý priebeh,“ vyjadril sa k podpisu novej zahraničnej akvizície riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi.

Najnovší člen v šatni Kamzíkov si oblečie dres nového zamestnávateľa už počas dnešného duelu proti HC Slovan Bratislava. Nosiť bude číslo 23.

Mercier sa v aktuálnom ročníku po jednom zápase za Orlando Solar Bears presunul do tímu Jacksonville IceMen hrajúceho ECHL, v ktorom počas 29 duelov nazbieral 21 bodov za 10 gólov a 11 prihrávok. V uplynulých dvoch ročníkoch obliekal taktiež dresy tímov z ECHL. Počas kariéry pôsobil štyri roky na Bowling Green State University.

Facebook komentáre