Pod Tatry prichádza silový útočník

HK Poprad a Jakub Urbánek sa dohodli na ročnej zmluve.

Naposledy hráč Banskej Bystrice sa stal novou posilou popradskej ofenzívy. „S Popradom som komunikoval už dlhšiu dobu a keď mi prišla od Kamzíkov ponuka, tak som neváhal a rozhodol sa ju prijať. Pod Tatrami chcem nadviazať na výkony z konca sezóny 21/22, kedy mi to riadne sypalo. A čo sa týka tímových ambícií, tie sú v Poprade vždy vysoké a preto verím, že ich naplníme,“ povedal po svojom príchode.

„Je to mladý hráč s veľkým potenciálom, chceli sme ho už skôr, ale zlanárila ho vtedy Banská Bystrica. Je výborne stavaný, s dobrou strelou švihom, silný na puku a v hre do tela. Hraje aj dobre defenzívne. Ak bude na sebe stále pracovať, tak bude hokejovo rásť,“ zhodnotil najnovšiu akvizíciu riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi.

Pre odchovanca martinského hokeja pôjde o štvrté extraligové pôsobisko. Postupne nazbieral v dresoch Slovenska 20, Slovanu Bratislava a Banskej Bystrice 202 štartov a v nich 37 gólov a 76 bodov. Slovensko reprezentoval na MS do 18 rokov v roku 2017, kde nastúpil na päť duelov.