Pod Tatry sa vracia ďalší odchovanec

19-ročný útočník Alex Šotek sa vracia do Popradu.

Nádejný útočník strávil takmer celé dve posledné sezóny v Bratislave, kam putoval výmenou za Petra Kundrika. „Hneď po oznámení, že končím v Slovane, sa mi ozval p. Jurinyi a rýchlo sme sa dohodli na podmienkach spolupráce. Som veľmi rád, že si opäť zahrám pred domácim publikom. Osobne chcem ďalej napredovať vo všetkých smeroch a s tímom sa pokúsiť o čo najdlhšiu a najúspešnejšiu sezónu,“ povedal po návrate domov.

„Som rád, že sa k nám vracia ďalší odchovanec. Alex má talent a potenciál a veríme, že ho u nás bude naďalej rozvíjať. Bude to len na ňom, či sa svojou tvrdou prácou presadí do A-tímu. Šancu mu určite dáme,“ zhodnotil staronový prírastok riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi.

Popradský odchovanec debutoval v popradskom A-tíme počas sezóny 2020/21, keď nastúpil do štyroch stretnutí. Doposiaľ má v extralige na svojom konte 88 zápasov a 5 bodov. V druhej najvyššej súťaži nastúpil na 44 zápasov, v ktorých nazbieral 19 bodov. Slovensko reprezentoval na MS do 18 rokov 1. divízie v roku 2022 a o rok nato si zahral aj na juniorskom svetovom šampionáte.