Poprad bude pre Vainia prvým zahraničným angažmánom

Klub z Popradu a dvadsaťosemročný fínsky obranca Olli Vainio uzavreli spoluprácu. Nový člen defenzívy Kamzíkov si prvýkrát zahrá mimo krajiny tisícich jazier.

Pred podpisom zmluvy si obranca s pravým držaním hokejky zisťoval informácie. Na svojho nového zamestnávateľa a mesto má vynikajúce referencie. „Rozprával som sa s pár fínskymi hráčmi a trénermi, ktorí Poprad poznajú, a tí mi potvrdili, že je to organizácia na vysokej úrovni, a že mesto je krásne,“ nadšene prezradil rodák z Tampere.

Pred novým ročníkom sa cíti odhodlane. „Dúfam, že sa nám podarí vyhrať množstvo zápasov a predĺžime si sezónu čo najviac. Chcem sa stať kľúčovým hráčom, ktorý pomôže tímu k víťazstvám,“ vyjadril sa k cieľom pred novou sezónou.

„Sledovali sme Olliho zápasy. Je dobrý do rozohrávky, dobre korčuľuje a ak je potrebné, vie zahrať do tela. Myslím si, že pre našu obranu bude prínosom a bude patriť medzi ťažiskových hráčov,“ uviedol k angažovaniu fínskej posily riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi.

Vainio strávil celú kariéru v rodnom Fínsku. V Liige nastúpil na 319 zápasov a pôsobil v tímoch Ilves, Lukko a Ässät. Na niekoľko zápasov nastúpil aj v nižšej fínskej súťaži. Uplynulú sezónu hájil farby klubu Ässät a v 45 dueloch si pripísal 12 bodov za 2 presné zásahy a 10 prihrávok.