Poprad poľahky postupuje do semifinále Vyšehradského pohára

HK Poprad – Újpest TE 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)

Prvá tretina priniesla iba jeden gól, keď Poprad vyšachoval po prihrávkach od Petra Königa a Patrika Svitanu obranu Újpestu a voľný Jindřich Abdul zakončoval do prázdnej bránky.

V druhej tretine sa podarilo zvýšiť náskok Kamzíkom, keď dokázali využiť presilovú hru gólom Samuela Mlynaroviča, ktorého našiel voľného pred bránkarom hostí svojou prihrávkou Aleksander Ignatov.

V treťom dejstve videlo 511 divákov štyri góly. Najprv dokázal Poprad využiť presilovku 5-3, keď sa príklepom od modrej čiary presadil Štefan Fabian. Už o minútu neskôr Poprad viedol 4:0, keď sa v následnej početnej prevahe natlačil pred brankára hostí Dávid Bondra a bekhendovou strelou pomedzi betóny zvýšil skóre. Hostia korigovali stav po dorážke Ladislava Sikorčina, ktorý upratal do bránky Hegyiho strelu. Výsledok zápasu uzavrel po peknej individuálnej akcii Vladislav Bogoslovskij, ktorý spomedzi kruhov zavesil bekhendom priamo pod hornú žŕdku. Poprad tak postupuje do semifinále Vyšehrádskeho pohára celkovým skóre 9:2.

Góly: 18. Abdul (Svitana, König), 26. Mlynarovič (Ignatov, Svitana), 42. Fabian (Davydov, Heizer), 43. Bondra, 53. Bogoslovskij (Bondra) – 46. Sikorčin (Hegyi)

Vylúčení: 1:5, presilovky 3:0, oslabenia 0:0

Rozhodovali: Štefík, Kókai – Kollár, Soós