Poprad s víťazným vstupom do sezóny

HK Nitra – HK Poprad 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Poprad čakal náročný vstup do nového ročníka Tipos extraligy na horúcom nitrianskom ľade. Po góloch Mlynaroviča a Šoteka viedli Kamzíci v 26. minúte 2:0. Domáci znížili o dve minúty neskôr počas presilovky, keď sa presadil Lacka. V 35. minúte udrel tiež z početnej prevahy Záborský a Poprad viedol po dvoch tretinách 3:1. V úvode tretieho dejstva skóroval Buček. Skóre zápasu uzavrel gólom do prázdnej bránky Kukuča v 59. minúte.

Góly: 28. Lacka (Slovák, Griffin), 44. Buček (Gill, Stacha) – 9. Mlynarovič, 26. Šotek (Kukuča, Mlynarovič), 35. Záborský (Kukuča, Drgoň), 59. Kukuča (McFadden, Mlynarovič)

Rozhodovali: Crman, Goga – Gegáň, Jedlička

Vylúčení: 4:9 na 2 min., navyše Pobežal 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky 1:1, oslabenia 0:1

3 479 divákov

Zostavy:


HK Nitra: Kašík (Beržinec) – Gajdoš, Mezei, Green, Kubeš, Vitaloš, Stacha, Valent, M. Bača – Čederle, Gill, Buček – Griffin, Gates, Bubela – Lacka, Slovák, Bajkov – Okoličány, Pobežal, Bajtek


HK Poprad: Rabčan (Vay) – Betker, McFadden, Drgoň, Brejčák, Brincko, Kotvan, Česánek – Kukuča, Coulter, Záborský – Gerlach, Beaudoin, Jendek – Svitana, Mlynarovič, Šotek – Urbánek, Suchý, Kundrik

Hlasy po zápase:

Aleš Totter (tréner Popradu) – Som rád, že sme si výhry z prípravy preniesli aj do súťaže. Nitra má výbornú organizáciu a aj atmosféru, asi najlepšiu na Slovensku. Som rád, že sme začínali vonku, vždy je na domáci tím tlak dobre vstúpiť do ročníka. K zápasu – striedali sme výborné pasáže s horšími, robili sme aj chyby. Súpera sme stratenými pukmi dostali do hry. Nie je ľahké hrať v Nitre v tretej tretine s náskokom jedného gólu. Ale tou obetavosťou sme to zvládli. Tím drží spolu od začiatku a ukázal to aj dnes. Sme radi za tri body. Ale pred nami je ďalších ťažkých 49 krokov.