Popradské góly prišli neskoro

HK Poprad – HC Slovan Bratislava 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)

Poprad bol v úvode aktívnejší a vo 4. minúte mal prvú šancu zápasu Andrej Kukuča, no neprekonal brankára Jareda Coreaua. Domáci strelili v 15. minúte gól, no rozhodca ešte predtým prerušil hru pre vylúčenie Dávida Skokana. Slovan presilovú hru nedokázal využiť, preto ostal nerozhodný stav 0:0. Na konci prvej tretiny dostali aj „Kamzíci“ možnosť hrať početnú výhodu, ktorú však predelila prestávka.

V úvode druhej časti dohrávali Popradčania presilovú hru, ale nepresadili sa. Po nej sa dostal do úniku hosťujúci Tomáš Matoušek, no brankár Anthony Peters chytil jeho strelu. „Belasí“ otvorili skóre v 27. minúte po zakončení Tomáša Töröka, ktorému prihrával spoza bránky Alex Šotek. Hostia neskôr pridali v presilovej hre aj druhý gól po strele Marcela Haščáka.

Slovanisti začali lepšie aj v tretej tretine, keď sa v 46. minúte presadil Tomáš Zigo. Popradčania v ďalšom priebehu zvýšili aktivitu, ale stále nedokázali prekonať hosťujúceho brankára Coreaua. Domáci dostali pred koncom zápasu šancu v dvoch presilových hrách. „Kamzíci“ počas druhej odvolali brankára Petersa a podarilo sa im znížiť po koncovke Tomáša Záborského. O minútu neskôr však Haščák strelou do prázdnej bránky upravil na 4:1 pre Slovan. Popradčania dostali ešte v úplnom závere príležitosť v početnej výhode 5 na 3, v ktorej skóroval Adam Drgoň.

Góly: 58. Záborský (Yogan, Svitana), 60. Drgoň (Svitana, Záborský) – 27. Török (Šotek, Maier), 34. Haščák (Ackered, Pecararo), 46. Zigo (Beňo, Matoušek), 59. Haščák

Rozhodovali: Krajčík, Kalina – Tvrdoň, Hájnik

Vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

3167 divákov

iZlato najlepší hráč zápasu: Záborský – Haščák

Poprad: Peters – Drgoň, Meliško, Vainio, Kotvan, Bokroš, Brincko, Maroš Mešár – Záborský, Skokan, Svitana – Soberg, Bubela, Yogan – Kukuča, Paukovček, Petráš – Kundrik, Mlynarovič, Matej Paločko – Sokoli

Slovan Bratislava: Coreau – Ackered, Valach, Beňo, Gachulinec, Golian, Sersen, Maier – Haščák, Rapuzzi, Pecararo – Takáč, Minárik, Fominych – Matoušek, Zigo, Lukošík – Török, Preisinger, Šotek – Kukumberg

Martin Hrnčár (tréner Popradu) – Prvá tretina bola z našej strany výborná, nepremenili sme šance. V druhej prebral taktovku Slovan a dali sme mu aj výhody presiloviek. Pred treťou sme si povedali, že máme o čo hrať, ale spravili sme chybu a Slovan ju potrestal. Za stavu 3:0 v závere sme dostali presilovku, ale mal som odvolať brankára skôr. Našou aktivitou sme si vybojovali ďalšie presilovky a tie sme využili, ale na vyrovnanie už neostal čas.

Ján Pardavý (tréner Slovana) – Na to, že to bol prvý zápas, bol výborný, stretli sa skvelé tímy. Prvá tretina bola vyrovnaná, v druhej sme dali gól a potom sme využili presilovku. V tretej sme dali gól na 3:0 a to tím upokojilo. Ten záver sme trochu pokazili, ale ustáli sme to.