Predstavujeme mužstvá Tatranského pohára: Dukla Michalovce

Na tohtoročnom Tatranskom pohári sa okrem domácich Kamzíkov predstavia tri kvalitné výbery a my sme sa vám ich rozhodli podrobne predstaviť.

Posledným súperom Kamzíkov na Tatranskom pohári bude minuloročný finalista z Michaloviec. Tí si na striebornú priečku museli netradične počkať až do októbra, keďže plánované finále sa nemohlo odohrať kvôli viróze. V extraligovom dueli, ktorý slúžil aj ako ukončenie turnaja, podľahli DVTK Miskolc.

Tento rok bude Dukla opäť patriť medzi horúcich favoritov na triumf. Potvrdzuje to aj ich mimoriadna aktivita na prestupovom trhu s hráčmi počas posledných mesiacov. Vedenie klubu z východu Slovenska nezaháľalo a na rozdiel oproti väčšine extraligistov začalo okamžite oslovovať s veľmi zaujímavými ponukami aj tie „najväčšie ryby“. Veľkú posilu našli aj v našom kádri, keď sa im podarilo zlanáriť elitného útočníka Samuela Takáča.

Tréner Miroslav Chudý so svojimi asistentmi Ivanom Droppom a Jurajom Faithom sa na brankárskom poste môžu spoľahnúť na trojicu Tomek (minulosezónna jednotka HKM Zvolen), Škorvánek (v minulej sezóne 12 odchytaných duelov za HC Košice) a Glosár (prišiel z druholigového Kežmarku, 21-ročný odchovanec klubu).

V obrane zaujal najmä príchod troch opôr víťaza základnej časti zo sezóny 2019/2020 Banskej Bystrice McCormacka (mimoriadne produktívny obranca, ktorý v slovenskej extralige zaznamenal v 114 dueloch bilanciu 16+68), Southorna (v minulej sezóne dokonca dosiahol na tomto poste priemer bodu na zápas, keď si pripísal na svoje konto 13 gólov a 38 asistencií v 51 zápasoch) a Mihálika (62-násobný slovenský reprezentant). Z minulej sezóny si ponechali napríklad Fína Ventelu (52 zápasov, 3+19) či Jána Ťavodu (prišiel počas sezóny práve z Popradu výmenou za Dalhuisena).

Do útoku sa vedeniu Michaloviec taktiež podarilo prilákať niekoľko zaujímavých mien. Posilou by mali patriť bývalí Barani Bartánus (635 extraligových zápasov, 370 bodov), Hickmont (v Banskej Bystrici štatistika 126 zápasov, 48+74), Matoušek (skúsenosti aj z KHL, českej extraligy či Majstrovstiev sveta) a Mlynarovič (7 sezón v drese Popradu). Zabudnúť by sme nemali aj na hráčov, ktorí v klube pokračujú. Spomenúť môžeme Fína Korhonena (31 zápasov, 14+15, vo fínskej najvyššej súťaži odohral 723 duelov), Galamboša (53 zápasov, 12+15, v extralige odohral 491 duelov), Kanaďana Lalancetta (55 zápasov, 14+32), Popradčana Mašlonku (52 zápasov, 12+11, v Michalovciach odštartuje štvrtú sezónu) či mimoriadne skúseného Spilara (päťnásobný slovenský majster, v extralige odohral 884 zápasov).