Predstavujeme mužstvá Tatranského pohára: Reprezentácia do 20 rokov

Na tohtoročnom Tatranskom pohári sa okrem domácich Kamzíkov predstavia tri kvalitné výbery a my sme sa vám ich rozhodli podrobne predstaviť.

„Dvadsiatka“ prežíva špecifickú sezónu. Situácia reprezentáciám nepraje, preto je každé meranie síl na území Slovenska na nezaplatenie. Mnohí možno berú tento výber za outsidera, no súpiska druhého súpera Kamzíkov sľubuje zaujímavé zápasy a podceniť „mladíkov“ sa určite neoplatí.

Zverenci trénera Róberta Petrovického si pred Tatranským pohárom rozložili stan v neďalekom Kežmarku. V nominácii sa objavila aj štvorica, ktorá sa zúčastnila na minuloročných MS juniorov v Česku (Stacha, Mudrák, Turan a Jendek). Tréneri si uvedomujú, že tento turnaj môže byť poslednou zápasovou skúškou pred decembrovým šampionátom.

„Ak by sa majstrovstvá sveta konali podľa plánu, môže sa stať, že Tatranský pohár bude naša posledná turnajová akcia pred ich začiatkom. Výcvikový tábor začneme spoločným testovaním v Kežmarku, kde počkáme na výsledky. Následne odohráme tri zápasy proti kvalitným mužským súperom z našej najvyššej súťaže. Momentálne nedokážeme predpokladať, či to bude naša posledná turnajová skúška pred šampionátom. Počkáme si na vývoj situácie a uvidíme, či v novembri budeme môcť vycestovať do Nórska na Turnaj štyroch krajín. Ak by to nevyšlo, určite by sme sa snažili zorganizovať kemp v domácich podmienkach,“ uviedol Petrovický pre zväzový web.

Reprezentácia do dvadsať rokov má vo svojom kádri pravidelne nejakého toho Kamzíka. Vyzerá to tak, že ani na turnaji v Poprade tomu nebude inak. Nomináciu si totiž vybojovali Adrián Valigura a Adam Jevoš.