Predstavujeme mužstvá Tatranského pohára: Slovan Bratislava

Na tohtoročnom Tatranskom pohári sa okrem domácich Kamzíkov predstavia tri kvalitné výbery a my sme sa vám ich rozhodli podrobne predstaviť.

Slovanistov čakal minulú sezónu médiami či fanúšikmi pozorne očakávaný návrat do slovenskej najvyššej súťaže po účinkovaní v nadnárodnej KHL. Tento proces sa nezaobišiel bez vážnych finančných problémov, ktoré sa dnes už bývalému vedeniu podarilo ako tak zažehnať doslova v hodine dvanástej. Manažérovi Bakošovi či hlavnému trénerovi Stantienovi sa aj napriek tomu podarilo vyskladať veľmi kvalitnú súpisku. Počas celej sezóny sa mužstvo z hlavného mesta pohybovalo na najvyšších priečkach. Po predčasnom ukončení ročníka im patrila v tabuľke pekná druhá priečka.

Ak sme hovorili o turbulentnom minuloročnom lete, toto bolo doslova hektické. Slovan Bratislava totiž po dlhých rokoch zmenil majiteľa a čaká ho diametrálne odlišné obdobie. Nový najvyšší muž klubu Rudolf Hrubý avizuje dodržiavanie finančnej disciplíny, veľký dôraz na rozvoj mládeže a postupné vybudovanie veľkoklubu na slovenské pomery. Všetky procesy transformácie a veľkých zmien opäť priniesli oddialenie možnosti skladania kádra. Na poste generálneho manažéra nahradil Juraja Bakoša „starý známy“ Maroš Krajči, trénerské žezlo ostalo v rukách Romana Stantiena.

Čo sa týka menoslovu hráčov, ten je z veľkej časti obmenený. Na brankárskom poste je momentálne poriadny pretlak. Zaujímavým menom je 27-ročný bývalý ruský mládežnícky reprezentant Andrei Makarov. Rodák z Kazane má bohaté skúsenosti so zámorským hokejom, kde sa po juniorkách objavil v ECHL, AHL (76 duelov) a dokonca si zachytal aj v jednom zápase za Buffalo Sabres v NHL. Minimálne na začiatku sezóny (a aj na Tatranskom pohári) by mu mal konkurovať veľký slovenský talent Roman Durný. Ten sa mohol stať súčasťou Slovana vďaka neskoršiemu začiatku zámorských súťaží. Rodák z Liptovského Mikuláša je totiž členom asociácie Anaheim Ducks a minulý rok odchytal v ECHL. Na súpiske nájdeme ešte dvojicu sedemnásťročných Adam Beke a Richard Noskovič.

V obrane ostali známe mená ako Bačík, Štajnoch, Sersen či Meszároš. Na tomto poste evidujeme príchody v podobe Litovca Alisauskasa (152 zápasov v KHL za Dinamo Riga, 55 reprezentačných štartov) či Slovákov Maiera (v minulej sezóne hráč Zvolena a Banskej Bystrice) a Valacha (v minulej sezóne hráč Linzu v EBEL, 50 zápasov v slovenskej reprezentácii). Šancu by mohli dostať aj domáci juniori Ejem či Beňo.

V útoku trénerom z minulej sezóny neostal kameň na kameni. Ak nepočítame mladíkov Jendeka či Urbánka a skúseného Kytnára, všetko ide o novicov. Veľkú kvalitu by mali ukázať najmä Bortňák, B. Rapáč , J. Sukeľ (prišli z Košíc), B. Mráz (Zvolen) či Kanaďan Ranford (v minulej sezóne hráč Mory vo švédskej súťaži Allsvenskan, na svojom konte má 366 duelov v AHL s bilanciou 72+145). V Bratislave odštartuje sezónu aj hráč New Jersey Devils Studenič.