Najbližší program modro-bielych
27. októbra 2020
Július Šupler oslavuje sedemdesiatku
27. októbra 2020

Preventívne testovanie v organizácii Kamzíkov

V aktuálnej situácii je jednou z priorít klubu spomaliť šírenie vírusu. Reakciou je preventívne testovanie, ktoré vie klub podľa potreby zabezpečiť.

Napriek plánovanému celoplošnému testovaniu sa popradský klub pozerá do budúcna. Je vybavený testami a dokáže zorganizovať profesionálny odber počas ďalších mesiacov. Klubu podala pomocnú ruku spoločnosť PETROLTRANS. “Sme veľmi vďační, že nám partner klubu, spoločnosť PETROLTRANS, zakúpila 600 kusov antigénových testov. Poslúžia na pretestovanie všetkých členov organizácie. V prípade potreby sú ochotní zakúpiť ďalšie testy,” vyjadril sa ku gestu dlhoročného podporovateľa popradskej mládeže Ľudovít Jurinyi.

Pilotné testovanie v réžii klubu sa za účasti lekára a zdravotníckeho personálu uskutočnilo začiatkom týždňa. “Tréneri mládežníckych výberov absolvovali testovanie. Vo všetkých prípadoch bol výsledok negatívny,” prezradil najvyšší muž popradského hokeja.

Klub sa pred dvomi týždňami dostal do preventívnej karantény po pozitívnych testoch u viacerých hráčov A-tímu a juniorky. V záujme všetkých je v kooperácii s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva so sídlom v Poprade obnoviť tréningový proces. Hokejisti žiackych kategórií navštevujú športové hokejové triedy a počas bežného režimu sú v kontakte v škole aj na štadióne, čo by mohlo byť zohľadnené. Sme jeden z mála klubov s touto štruktúrou, čo nás teší.

 

Facebook komentáre