VV SZĽH preložil tri februárové kolá
25. januára 2018
Nové Zámky vyhrali pod Tatrami po nájazdoch
26. januára 2018

Preview zápasu HK Poprad – HC Mikron Nové Zámky

Na dnešných súperov čaká piaty vzájomný zápas v tejto sezóne. Doteraz sa trikrát z výhry tešili hráči Popradu a iba raz hokejisti z Nových Zámkov. Nové Zámky bojujú o posledné postupové miesto do play-off s Liptovským Mikulášom a momentálne pred ním majú trojbodový náskok a celkovo 43 bodov. Poprad je stále šiesty so 70 bodmi, na piatu Nitru stráca desať bodov a na lídra z Banskej Bystrice trinásť bodov. Čo sa týka aktuálnej formy, Poprad vyhral z posledných ôsmich zápasov presnú polovicu a Nové Zámky uspeli trikrát.

Posledných päť zápasov Popradu (2-3):
Košice – Poprad 6:2
Poprad – Trenčín 5:4
Žilina – Poprad 4:2
Banská Bystrica – Poprad 2:3
Poprad – Nitra 3:4

Posledných päť zápasov Nových Zámkov (2-3):
Nové Zámky – Liptovský Mikuláš 3:2
Detva – Nové Zámky 0:2
Nové Zámky – Zvolen 1:4
Nitra – Nové Zámky 5:1
Nové Zámky – Košice 1:2 pp

Posledné vzájomné zápasy (3-2):
Nové Zámky – Poprad 2:3
Poprad – Nové Zámky 7:5
Nové Zámky – Poprad 5:0
Poprad – Nové Zámky 3:1
Nové Zámky – Poprad 4:1

 

Strely súpera bude kryť Mathieu Corbeil. Na striedačke bude pripravený Lukáš Gavalier. Dlhodobo zranený je ruský brankár Alexei Ivanov.

Sedmička bekov je rozdelená na tri dvojice. Dnes už aj s Danielom Brejčákom a Petrom Königom, ktorý je siedmym obrancom. Martin Krempaský nastúpil v družstve juniorov, Ľubomír Dinda si doliečuje zranenie.

V prom útoku nenastali žiadne zmeny. Po vynechanom zápase v dôsledku zranenia sa do druhého útoku vracia Radomír Heizer. Centrom tretej formácie je Lukáš Vartovník, jeho krídlami Lukáš Hvila a Dávid Bondra. Do zostavy sa vracia Arne Kroták, ktorého tréneri zaradili k bratom Paločkovcom. Ako trinásty útočník je pripravený Peter Kundrik. Dlhodobo zranený je Peter Lichanec. Peter Bjalončík a Filip Vašaš sú pripravení pre potreby juniorského tímu.

Facebook komentáre